Istorie

Admitere la academia de ..
Lucrarea cuprinde: - sintezele celor noua teme pe baza tuturor manualelor alternative - cronologie s..
Bacalaureat istorie 2015..
Lucrarea cuprinde: - Programa de examen - sinteze - teste - rezolvari - subiecte de la examenul de b..
Dictionar istoric..
Dictionarul istoric vine sa intampine nevoia de informatie actualizata, datorata dinamicii lumii con..
EVALUARE prin teste gril..
Lucrarea „Evaluare prin teste-grilă“ abordează sistematizat materia pentru bacalaureat şi admitere l..
ISTORIA ROMANILOR – At..
Istoria Romanilor. Atlas comentat reprezinta o noua abordare metodologica, in care hartile istorice ..
Istoria romanilor. Bacal..
Manual pentru pregatirea examenului de bacalaureat. Sinteze teoretice Modele de subiecte Admitere Ac..
Istoria romanilor. Sinte..
Lucrarea cuprinde sinteze pentru toate temele din programele de bacalaureat. Testele sunt elaborate ..
Istorie -Teste pentru ad..
..
Istorie sinteze si teste..
Prezenta lucrare se adreseaza elevilor din ciclul liceal care doresc sa sustina examenul de ..
Istorie. Sinteze si test..
Aceasta lucrare se adreseaza elevilor care urmeaza sa sustina examenul de bacalaureat la istorie, re..
Teste de istorie pentru ..
Lucrarea se adreseaza candidatilor care se pregatesc pentru concursul de admitere la Facultatea de P..
Teste de istorie pentru ..
Cele 60 de teste de evaluare din aceastムculegere sunt minutios intocmite de autoare, care a avut i..
Disponibilitate: Livrare 3 - 5 zile pentru comenzile pe clasa
Bacalaureat 2015. Istori..
..
Bacalaureat 2017 - Istor..
Lucrarea de față – care îşi propune să fie un instrument de lucru util şi accesibil – se adresează..
Bacalaureat 2017. Istori..
Lucrarea de față cuprinde variantele de teste care au fost extrase în 2016, 2015 și 2014 şi care au ..
Bacalaureat istorie 2014..
Lucrarea de bacalaureat 2014 istorie sinteze si teste, cuprinde sinteze pentru toate temele din prog..
GEOGRAFIE SI ISTORIE –..
Prin varietatea de itemi propusi si prin grafica de exceptie, constituie un veritabil instrument de ..
Istoria Romanilor. Sinte..
Istorie - Bacalaureat - ..
Cartea se adreseaza elevilor de clasa a XII-a care se pregatesc pentru sustinea probei la istorie di..
Istorie - Sinteze pentru..
Lucrarea cuprinde sinteze pentru examenul de admitere la Academia de Politie, SNSPA, Facultatea de A..
e-librariescolara.ro © 2017