Istorie

Admitere la academia de ..
Lucrarea cuprinde: - sintezele celor noua teme pe baza tuturor manualelor alternative - cronologie s..
Istorie Bacalaureat..
Aprobat conform Ordin 3530/04.04.2018 privind aprobarea auxiliarelor didactice din invatamantul preu..
Bacalaureat 2019 - Istor..
Lucrarea de fata – care isi propune sa fie un instrument de lucru util si accesibil – se adreseaza a..
Bacalaureat. Istorie..
Lucrarea de fata cuprinde un numar de 45 de variante de teste, dupa modelul M.E.N., structurate pe c..
Dictionar istoric..
Dictionarul istoric vine sa intampine nevoia de informatie actualizata, datorata dinamicii lumii con..
EVALUARE prin teste gril..
Lucrarea „Evaluare prin teste-grilă“ abordează sistematizat materia pentru bacalaureat şi admitere l..
ISTORIA ROMANILOR - Atla..
Istoria Romanilor. Atlas comentat reprezinta o noua abordare metodologica, in care hartile istorice ..
Istoria Romanilor bacala..
Lucrarea cuprinde sinteze pentru toate temele din programa de bacalaureat. Testele sunt elaborate pe..
Istorie - 50 de teste pe..
Cea mai buna modalitate de a invata istoria pentru admiterea la Academia de Politie, Facultatea de A..
Istorie -Teste pentru ad..
..
..
Istorie. Sinteze si test..
Aceasta lucrare se adreseaza elevilor care urmeaza sa sustina examenul de bacalaureat la istorie, re..
Pregatirea Examenului de..
Lucrarea se adreseaza elevilor din ciclul superior al liceului (clasele a XI-a și a XII-a), inscrisi..
Istorie: compendiu pentr..
CUPRINS Cuvânt înainte Programa pentru examenul de bacalaureat 2017 istorie I. Popoare şi s..
Teste de istorie pentru ..
Lucrarea se adreseaza candidatilor care se pregatesc pentru concursul de admitere la Facultatea de P..
Teste grila istoria roma..
La sugestia beneficiarilor din anii anteriori ai acestei lucrari, editia din acest an prezinta o sin..
Sinteze de istorie pentr..
Lucrarea de fata isi propune sa fie un sprijin util tuturor elevilor care se pregatesc pentru admite..
Bacalaureat 2019. Istori..
Teste de istorie pentru ..
CUPRINS    I.  Argument……………………………………………….3 II. Programa și manualele școl..
CUPRINS    I.  Argument……………………………………………….3 II. Programa și manualele școl..
Bacalaureat 2017 - Istor..
Lucrarea de față – care îşi propune să fie un instrument de lucru util şi accesibil – se adresează..
Bacalaureat 2018 - Istor..
Lucrarea de fața – care isi propune sa fie un instrument de lucru util si accesibil – se adreseaza a..

e-librariescolara.ro © 2020