Istorie

Istoria Romanilor bacala..
Lucrarea cuprinde sinteze pentru toate temele din programa de bacalaureat. Testele sunt elaborate pe..
Bacalaureat 2018 - Istor..
Lucrarea de fața – care isi propune sa fie un instrument de lucru util si accesibil – se adreseaza a..
Bacalaureat 2018. Istori..
Lucrarea de fata cuprinde un numar de 45 de variante de teste, dupa modelul M.E.N., structurate pe c..
Admitere la academia de ..
Lucrarea cuprinde: - sintezele celor noua teme pe baza tuturor manualelor alternative - cronologie s..
Bacalaureat istorie 2015..
Lucrarea cuprinde: - Programa de examen - sinteze - teste - rezolvari - subiecte de la examenul de b..
Dictionar istoric..
Dictionarul istoric vine sa intampine nevoia de informatie actualizata, datorata dinamicii lumii con..
EVALUARE prin teste gril..
Lucrarea „Evaluare prin teste-grilă“ abordează sistematizat materia pentru bacalaureat şi admitere l..
ISTORIA ROMANILOR – At..
Istoria Romanilor. Atlas comentat reprezinta o noua abordare metodologica, in care hartile istorice ..
Istoria romanilor. Bacal..
Manual pentru pregatirea examenului de bacalaureat. Sinteze teoretice Modele de subiecte Admitere Ac..
Istoria romanilor. Sinte..
Lucrarea cuprinde sinteze pentru toate temele din programele de bacalaureat. Testele sunt elaborate ..
Istorie - 50 de teste pe..
Cea mai buna modalitate de a invata istoria pentru admiterea la Academia de Politie, Facultatea de A..
Istorie -Teste pentru ad..
..
..
Istorie sinteze si teste..
Prezenta lucrare se adreseaza elevilor din ciclul liceal care doresc sa sustina examenul de ..
Istorie. Sinteze si test..
Aceasta lucrare se adreseaza elevilor care urmeaza sa sustina examenul de bacalaureat la istorie, re..
Teste de istorie pentru ..
Lucrarea se adreseaza candidatilor care se pregatesc pentru concursul de admitere la Facultatea de P..
Teste de istorie pentru ..
Cele 60 de teste de evaluare din aceastムculegere sunt minutios intocmite de autoare, care a avut i..
Bacalaureat 2017 - Istor..
Lucrarea de față – care îşi propune să fie un instrument de lucru util şi accesibil – se adresează..
GEOGRAFIE SI ISTORIE –..
Prin varietatea de itemi propusi si prin grafica de exceptie, constituie un veritabil instrument de ..
Istoria Romanilor. Sinte..
Istorie - Bacalaureat - ..
Cartea se adreseaza elevilor de clasa a XII-a care se pregatesc pentru sustinea probei la istorie di..
e-librariescolara.ro © 2018