Clasa a-V-a

Subcategorii

Aprobat MENApp store pentru micii i..
App Store pentru micii informaticieni este un auxiliar adresat elevilor clasei a V-a si tuturor elev..
Aprobat MENBiologie. Caiet de lucru..
Caiet de lucru biologie clasa a V-a. Prezentul auxiliar este in conformitate cu cerintele programei ..
Aprobat MENBiologie. Caietul elevul..
Din acest an scolar, biologia pentru clasa a V-a se va studia dupa o noua programa, ceea ce va repre..
Aprobat MENCaietul elevului. Biolog..
Materialul de fata contribuie la formarea si dezvoltarea competentelor cuprinse in programa scolara ..
Consiliere si dezvoltare..
Caiet de lucru și fișe de portofoliu. Prezentul auxiliar este in conformitate cu cerintele programei..
Culegere de texte si apl..
Aprobat MEN Doriti sa va pregatiti suplimentar elevii? V-ar prinde bine recomandari delectura i..
Aprobat MENEducatie Sociala. Caiet ..
Aprobat MENEducatie Tehnologica si ..
Caiet de lucru Educatie Tehnologica si Aplicatii Practice pentru clasa a V-a. Prezentul auxiliar est..
Educatie tehnologica si ..
Aprobat MEN Caietul sustine, sintetizeaza si completeaza manualul, asigurand spatiul necesar pentru ..
Exercitii practice de li..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 Aceasta noua editie a lucrarii, complet modificata, pl..
Aprobat MENGeografie - Caietul elev..
Geografie. Caietul elevului pentru clasa a V-a este un instrument de activitate independenta, care p..
Geografie. Caiet de lucr..
Caietul de activități pentru elevii din clasa a V‑a este elaborat pe unități tematice și prezentat î..
Ghid practic de literatu..
Ghid practic de literatura acopera aspectele teoretice de stilistica si teoria literaturii prevazute..
Gramatica prin teste-gri..
Gramatica prin teste-grilă – cu rezolvare completă și argumentată: • este un instrument modern și p..
Gramatica. Fișe de lucr..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 Gramatica. Fise de lucru pentru clasa a V-a este o luc..
Aprobat MENInformatica si TIC - Cai..
Caietul elevului completeaza manualul de informatica si TIC al Editurii Corint propunand moduri dife..
Aprobat MENIstorie - Caietul elevul..
Acest caiet este un auxiliar care respecta programa scolare si structura manualului aprobat de Minis..
Aprobat MENIstorie - Caietul elevul..
Acest caiet este prelungirea manualului de istorie pentru clasa a V-a elaborat de aceleasi autoare. ..
Istorie. Caiet de lucru...
Limba moderna franceza (..
e-librariescolara.ro © 2018