tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Clasa a-II-a

Culegere Evaluare Nation..
Evaluare Nationala clasa a II-a contine modele de teste la disciplinele Comunicare in limba romana s..
Evaluare nationala clasa..
Prin diversitatea temelor abordate, atat la limba romana, cat si la matematica si explorarea mediulu..
Evaluare pentru clasa a ..
In conformitate cu programa scolara si ultimele modele de subiecte propuse de Ministerul Educatiei N..
Comunicare in limba roma..
Dragul nostru elev, Stim ca ai muncit mult in clasa a II‑a si ca ai invatat multe lucruri. iti propu..
Cu Aramis reusesc recapi..
Lucrarea contine fise de antrenament si autoevaluari cu ajutorul carora elevii vor putea, de multe o..
Eroi in vacanta Evaluare..
Ada, Tim si simpaticul Leon abia asteapta sa intre in vacanta, dar nu intr-una monotona si plictisit..
Evaluare pentru clasa a ..
Aprobat conform Ordin 3074/31.01.2022 privind aprobarea auxiliarelor didactice din invatamantul preu..
Evaluarea Nationala 2023..
Avizat M.E. Lucrarea de fata se adreseaza elevilor de clasa a 2-a in vederea sustinerii cu succes a ..
Evaluarea nationala la s..
Prin prezenta lucrare se urmareste pregatirea eficienta a elevilor pentru evaluarea competentelor fu..
Fise de recapitulare si ..
Avizat M.E.N. prin Ordinul nr. 5318 din 21.11.2019 Fisele de lucru propuse de acest auxiliar su..
Matematica si explorarea..
Lucrarea de fata se adreseaza tuturor elevilor din clasa I care sunt stimulati sa participe la concu..
Noile teste dupa model e..
Lucrarea Noile teste dupa model european. Evaluarea nationala, clasa a II-a, este un auxiliar ce con..
Teste cu dichis Antrenam..
Cu TESTE CU DICHIS. Antrenament pentru EVALUAREA NAtIONALa – clasa a II-a elevii vor putea incepe ca..
Teste de evaluare nation..
Constituie un suport de lucru deosebit de necesar pentru pregătirea elevilor în perspectiva testăr..
Teste de evaluare nation..
Noile abordari didactice acorda o deosebita importanta evaluarii elevilor din ciclul primar. Lucrare..
Comunicare in limba roma..
Caietul reprezinta un material valoros de practica pentru elevul aflat in pragul testarii nationale,..
Fise interdisciplinare p..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a II-a, aprobata M.E.N. pr..
Teste de evaluare (descr..
Cuprinde teste de evaluare inițială, sumativă și finală pentru disciplinele menționate, fiind un i..
Teste pentru evaluarea c..
Incepand cu anul 2013-2014, elevii claselor a II-a sustin o evaluare la nivel national, moment impor..
Matematica si explorarea..

e-librariescolara.ro © 2022