Clasa a-II-a

Aprobat MENComunicare in limba roma..
Caietul reprezinta un material valoros de practica pentru elevul aflat in pragul testarii nationale,..
Aprobat MENEvaluare Finala Clasa a ..
Instrument care faciliteaza realizarea unei obiective evaluari si autoevaluari a nivelului de pregat..
Aprobat MENEvaluare la finalul clas..
Autorii acestui auxiliar si-au propus sa ofere elevilor clasei a II-a care vor sustine evaluarea nat..
Aprobat MENEvaluarea nationala 2018..
Lucrarea de fata se adreseaza elevilor de clasa a II-a in vederea sustinerii cu succes a probei de e..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Aprobat MENNoile teste dupa model e..
Lucrarea Noile teste dupa model european. Evaluarea nationala, clasa a II-a, este un auxiliar ce con..
Aprobat MENTeste de evaluare (descr..
Cuprinde teste de evaluare inițială, sumativă și finală pentru disciplinele menționate, fiind un i..
Aprobat MENTeste de evaluare nation..
Noile abordari didactice acorda o deosebita importanta evaluarii elevilor din ciclul primar. Lucrare..
Teste pentru evaluarea c..
Incepand cu anul 2013-2014, elevii claselor a II-a sustin o evaluare la nivel national, moment impor..
Aprobat MENTeste pentru evaluarea n..
Lucrarea conține 12 teste-model pentru Evaluarea Națională susținută la finalul clasei a II-a, elabo..
Aprobat MENTeste pregatitoare pentr..
..
Aprobat MENTeste Pregatitoare pentr..
..
Caiet de evaluare - comu..
Caietul este structurat pe cele trei forme de evaluare: initiala, formativa si sumativa. Sarcinile d..
Caiet de evaluare - mate..
Comunicare in limba roma..
20 de teste citit-scris + baremele de corectare Caietul se adreseaza elevilor de clasa a II-a, cadre..
Evaluare Clasa a II-a Li..
Caiet cu exercitii si probleme variate pentru evaluarea elevilor de clasa a II-a la limba romana si ..
Evaluare finala clasa a ..
Auxiliar in conformitate cu modelele elaborate de MECS Bibliografie recomandata in cadrul Concursuri..
Evaluare limba romana. T..
Lucrarea este impartita in paisprezece unitati de invatare. Fiecare unitate de invatare este formata..
Evaluare Nationala - Com..
Lucrarea "Evaluare Nationala - Comunicare in limba romana" este un auxiliar care se adreseaza elevil..
Evaluare Nationala - Mat..
Lucrarea "Evaluare Nationala - Matematica si explorarea mediului" este un auxiliar care se adreseaza..
e-librariescolara.ro © 2018