tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Clasa a-II-a

Evaluare nationala clasa..
Prin diversitatea temelor abordate, atat la limba romana, cat si la matematica si explorarea mediulu..
Evaluarea Nationala 2023..
Avizat M.E. Lucrarea de fata se adreseaza elevilor de clasa a 2-a in vederea sustinerii cu succes a ..
Fise de recapitulare si ..
Avizat M.E.N. prin Ordinul nr. 5318 din 21.11.2019 Fisele de lucru propuse de acest auxiliar su..
Ne pregatim pentru evalu..
teste la Limba romana si Matematica pentru clasa a II-a Ultimele 15 saptamani inaintea evaluarii nas..
Teste cu dichis Antrenam..
Cu TESTE CU DICHIS. Antrenament pentru EVALUAREA NAtIONALa – clasa a II-a elevii vor putea incepe ca..
Teste de evaluare nation..
Constituie un suport de lucru deosebit de necesar pentru pregătirea elevilor în perspectiva testăr..
Teste de evaluare nation..
Noile abordari didactice acorda o deosebita importanta evaluarii elevilor din ciclul primar. Lucrare..
Evaluare pentru clasa a ..
In conformitate cu programa scolara si ultimele modele de subiecte propuse de Ministerul Educatiei N..
Comunicare in limba roma..
Dragul nostru elev, Stim ca ai muncit mult in clasa a II‑a si ca ai invatat multe lucruri. iti propu..
Cu Aramis reusesc recapi..
Lucrarea contine fise de antrenament si autoevaluari cu ajutorul carora elevii vor putea, de multe o..
Eroi in vacanta Evaluare..
Ada, Tim si simpaticul Leon abia asteapta sa intre in vacanta, dar nu intr-una monotona si plictisit..
Noile teste dupa model e..
Lucrarea Noile teste dupa model european. Evaluarea nationala, clasa a II-a, este un auxiliar ce con..
Fise interdisciplinare p..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a II-a, aprobata M.E.N. pr..
Teste de evaluare (descr..
Cuprinde teste de evaluare inițială, sumativă și finală pentru disciplinele menționate, fiind un i..
Pregatire pentru EVALUAR..
Lucrarea de fata a fost elaborata in conformitate cu prevederile Legii Educatiei Nationale referitoa..
Culegere Evaluare Nation..
Evaluare Nationala clasa a II-a contine modele de teste la disciplinele Comunicare in limba romana s..
Evaluarea Nationala 2022..
Evaluare nationala la fi..
Lucrarea de fata, EVALUAREA NATIONALA LA FINALUL CLASEI A II-A, este un auxiliar didactic, un instru..
Evaluare pentru clasa a ..
Evaluare finala clasa a ..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..