Clasa a-II-a

Caiet de evaluare - comu..
Caietul este structurat pe cele trei forme de evaluare: initiala, formativa si sumativa. Sarcinile d..
Caiet de evaluare - mate..
Comunicare in limba roma..
Caietul reprezinta un material valoros de practica pentru elevul aflat in pragul testarii nationale,..
Comunicare in limba roma..
20 de teste citit-scris + baremele de corectare Caietul se adreseaza elevilor de clasa a II-a, cadre..
Evaluare Clasa a II-a Li..
Caiet cu exercitii si probleme variate pentru evaluarea elevilor de clasa a II-a la limba romana si ..
Evaluare Finala Clasa a ..
Instrument care faciliteaza realizarea unei obiective evaluari si autoevaluari a nivelului de pregat..
Evaluare finala clasa a ..
Auxiliar in conformitate cu modelele elaborate de MECS Bibliografie recomandata in cadrul Concursuri..
Evaluare la finalul clas..
Autorii acestui auxiliar si-au propus sa ofere elevilor clasei a II-a care vor sustine evaluarea nat..
Evaluare limba romana. T..
Lucrarea este impartita in paisprezece unitati de invatare. Fiecare unitate de invatare este formata..
Evaluare Nationala - Com..
Lucrarea "Evaluare Nationala - Comunicare in limba romana" este un auxiliar care se adreseaza elevil..
Evaluare Nationala - Mat..
Lucrarea "Evaluare Nationala - Matematica si explorarea mediului" este un auxiliar care se adreseaza..
Evaluare nationala clasa..
Prin diversitatea temelor abordate, atat la limba romana, cat si la matematica si explorarea mediulu..
Fise interdisciplinare p..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a II-a, aprobata M.E.N. pr..
Matematica si explorarea..
Ne pregatim pentru evalu..
teste la Limba romana si Matematica pentru clasa a II-a Ultimele 15 saptamani inaintea evaluarii nas..
Noile teste dupa model e..
Lucrarea Noile teste dupa model european. Evaluarea nationala, clasa a II-a, este un auxiliar ce con..
Pregatire pentru EVALUAR..
Lucrarea de fata a fost elaborata in conformitate cu prevederile Legii Educatiei Nationale referitoa..
Set 2 carti Teste pregat..
Set 2 carti Teste pregatitoare evaluarea nationala clasa a II-a Editie revizuita 2016, lucrarile ..
Set teste de evaluare cl..
Caietele de Teste pentru Evaluarea Nationala reprezinta materiale valoroase de practica pentru elevu..
Teste de evaluare (descr..
Cuprinde teste de evaluare inițială, sumativă și finală pentru disciplinele menționate, fiind un i..
e-librariescolara.ro © 2017