tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Clasa a-II-a

Culegere Evaluare Nation..
Evaluare Nationala clasa a II-a contine modele de teste la disciplinele Comunicare in limba romana s..
Evaluare nationala clasa..
Prin diversitatea temelor abordate, atat la limba romana, cat si la matematica si explorarea mediulu..
Evaluare pentru clasa a ..
In conformitate cu programa scolara si ultimele modele de subiecte propuse de Ministerul Educatiei N..
Cu Aramis reusesc recapi..
Lucrarea contine fise de antrenament si autoevaluari cu ajutorul carora elevii vor putea, de multe o..
Matematica si explorarea..
Lucrarea ofera un material util pentru reactualizarea si sistematizarea cunostintelor elevilor din c..
Noile teste dupa model e..
Lucrarea Noile teste dupa model european. Evaluarea nationala, clasa a II-a, este un auxiliar ce con..
Teste de evaluare nation..
Constituie un suport de lucru deosebit de necesar pentru pregătirea elevilor în perspectiva testăr..
Teste de evaluare nation..
Noile abordari didactice acorda o deosebita importanta evaluarii elevilor din ciclul primar. Lucrare..
Teste pregatitoare evalu..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Comunicare in limba roma..
Caietul reprezinta un material valoros de practica pentru elevul aflat in pragul testarii nationale,..
Evaluare finala clasa a ..
Evaluarea Nationala 2021..
Avizat M.E.C.  Lucrarea de fata se adreseaza elevilor de clasa a 2-a in vederea sustinerii cu s..
Evaluarea nationala la s..
Prin prezenta lucrare se urmareste pregatirea eficienta a elevilor pentru evaluarea competentelor fu..
Fise interdisciplinare p..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a II-a, aprobata M.E.N. pr..
Matematica si explorarea..
Lucrarea de fata se adreseaza tuturor elevilor din clasa I care sunt stimulati sa participe la concu..
Recapitulare finala pent..
Lucrarea de fata este structurata pe doua parti. Prima parte contine 10 teste pentru comunicare in l..
Teste de evaluare (descr..
Cuprinde teste de evaluare inițială, sumativă și finală pentru disciplinele menționate, fiind un i..
Teste de evaluare pentru..
Lucrarea se adreseaza elevilor clasei a II-a, in vederea pregatirii pentru evaluarea nationala. Test..
Evaluare nationala la fi..
Lucrarea de fata, EVALUAREA NATIONALA LA FINALUL CLASEI A II-A, este un auxiliar didactic, un instru..
Evaluare pentru clasa a ..

e-librariescolara.ro © 2021