tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Cod produs: Aramis-1608
An Aparitie: 2020
Varsta: +7 Ani

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Cu Aramis reusesc recapitulare si evaluare clasa a II-a

Lucrarea contine fise de antrenament si autoevaluari cu ajutorul carora elevii vor putea, de multe ori singuri, sa-si reaminteasca si sa-si fixeze notiunile de baza asimilate, pe parcursul clasei a II-a, la disciplinele Comunicare in limba romana si Matematica si explorarea mediului. Activitatile propuse in acest caiet stimuleaza invatarea, creativitatea si implicarea activa si constienta a elevului, iar cele transdisciplinare, bogate si atractive, faciliteaza un contact permanent cu lumea inconjuratoare. Jocurile, activitatile individuale, in perechi sau de grup, precum si cele practice asigura dezvoltarea gandirii, imaginatiei creative a copiilor, dar si a trairilor afective pozitive. Prin intermediul tuturor acestor activitati se urmareste recapitularea si consolidarea cunostintelor dobandite de elevi pe parcursul clasei a II-a, iar prin procesul de autoevaluare, identificarea experientelor de invatare şi a competentelor dobandite de acestia in contexte nonformale sau informale.Scopul acestei lucrari este acela de a le facilita elevilor demersurile de invatare in contextul invatamantului de tip hibrid sau online.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Limba moderna engleza caiet de lucru pentru clasa a II-a
Limba si literatura romana Ghid complet pentru Evaluarea Nationala clasa a VIII-a