Romana

Caietul inteligent. Lite..
..
Ghid practic de literatu..
Ghid practic de literatura acopera aspectele teoretice de stilistica si teoria literaturii prevazute..
LIMBA SI LITERATURA ROMA..
• repere de interpretare • exercitii Aceasta carte se adreseaza deopotriva elevilor si profesorilor,..
Caiet de limba romana cl..
Elaborata in concordanta cu Programa scolara aprobata prin Ordinul Ministerului Educatiei, Cercetari..
Caiet de limba si litera..
Pentru acesta, programa scolara constituie un necesar indeplinit, dar niciodata suficient. Mijloacel..
Caietul inteligent. Lite..
Capcanele analizei grama..
Teste de limba romana pentru pregatirea olimpiadelor scolare bacalaureat admitere in facultate. ..
Corect-gresit romaneste..
Intrucat toate posibilele si nedoritele greseli de exprimare sunt in legatura cu principalele sectiu..
Evaluare nationala. Limb..
Finalizarea studiilor gimnaziale și pregătirea pentru cele liceale reprezintă o etapă importantă în ..
Exercitii practice de li..
In contextul aplicarii noilor programe de limba și literatura romana, centrate pe formarea la elevi ..
Disponibilitate: Livrare 3 - 5 zile pentru comenzile pe clasa
Gramatica. Fise de lucru..
Gramatica. Fișe de lucru pentru clasa a VIII-a este o lucrare cu pronunțat caracter practic, concepu..
Disponibilitate: Livrare 3 - 5 zile pentru comenzile pe clasa
Limba romana caietul ele..
LIMBA ROMANA / Literatura - Caietul elevului clasa a VIII-a..
LIMBA ROMANA / Literatura - Caietul elevului clasa a VIII-a..
Limba romana in 500 de i..
Lucrarea pune la indemana candidatilor la concursuri de orice nivel, prin raƒspunsurile explicite d..
Limba romana. 500 erori ..
Lucrarea " Limba romana. 500 erori de exprimare explicate " urmareste sa prezinte varietatea erorilo..
Limba Romana. Caiet de l..
Limba romana. Caiet de lucru pentru clasa a VIII-a este un instrument de lucru foarte util, atat in ..
Limba romana. Caietul el..
Caietul are aceeasi structura ca manualul si este scris in spiritul metodei comunicativ-functionale ..
Limba romana. Culegere p..
Culegerea se adreseaza elevilor din ciclul gimnazial. ..
Disponibilitate: Stoc limitat
Culegerea se adreseaza elevilor din ciclul gimnazial. ..
Limba romana. Gramatica ..
Lucrarea este actualizata pe baza noului DOOM si cuprinde notiuni de fonetica vocabular morfologie s..
Limba romana. Literatura..
Acest caiet de exercitii suplimentare se adreseaza atat elevilor cu certe performante la limba si li..
Limba romana. Ortografie..
e-librariescolara.ro © 2017