Romana

Aprobat MENExercitii practice de li..
In contextul aplicarii noilor programe de limba și literatura romana, centrate pe formarea la elevi ..
Disponibilitate: Livrare 3 - 5 zile pentru comenzile pe clasa
Aprobat MENGhid de pregatire. Limba..
Lucrarea de fata se adreseaza tuturor elevilor care se pregatesc pentru Evaluarea Nationala de la sf..
Aprobat MENGramatica. Fise de lucru..
Gramatica. Fișe de lucru pentru clasa a VIII-a este o lucrare cu pronunțat caracter practic, concepu..
Aprobat MENLimba si literatura roma..
Lucrarea de fața va propune o noua modalitate de invațare, integrata (inter- și transdisciplinara), ..
Aprobat MENLimba si literatura roma..
Structurată în două părţi (una de exerciţii recapitulative şi alta de evaluări sumative), lucrarea..
Aprobat MENLimba si literatura roma..
Lucrarea de fata completeaza seria auxiliarelor scolare de limba si literatura romana pentru clasele..
Aprobat MENLimba si literatura roma..
Evaluarea Nationala 2018. Limba si literatura romana este GHIDUL COMPLET AL PREGATIRII EXAMENULUI DE..
Caietul inteligent. Lite..
Seria Caietelor inteligente (Literatură, Limba română, Comunicare) (semestrul 1 și semestrul 2): ..
..
Ghid practic de literatu..
Ghid practic de literatura acopera aspectele teoretice de stilistica si teoria literaturii prevazute..
LIMBA SI LITERATURA ROMA..
• repere de interpretare • exercitii Aceasta carte se adreseaza deopotriva elevilor si profesorilor,..
Pregatirea examenului de..
Planificarea include trei unităţi de învăţare. I. Genurile literare: 1. Genul liric, 2. Genul e..
Caiet de limba romana cl..
Elaborata in concordanta cu Programa scolara aprobata prin Ordinul Ministerului Educatiei, Cercetari..
Capcanele analizei grama..
Teste de limba romana pentru pregatirea olimpiadelor scolare bacalaureat admitere in facultate. ..
Corect-gresit romaneste..
Intrucat toate posibilele si nedoritele greseli de exprimare sunt in legatura cu principalele sectiu..
Evaluare nationala. Limb..
Finalizarea studiilor gimnaziale și pregătirea pentru cele liceale reprezintă o etapă importantă în ..
Limba romana caietul ele..
LIMBA ROMANA / Literatura - Caietul elevului clasa a VIII-a..
LIMBA ROMANA / Literatura - Caietul elevului clasa a VIII-a..
Limba romana in 500 de i..
Lucrarea pune la indemana candidatilor la concursuri de orice nivel, prin raƒspunsurile explicite d..
Limba romana. 500 erori ..
Lucrarea " Limba romana. 500 erori de exprimare explicate " urmareste sa prezinte varietatea erorilo..
e-librariescolara.ro © 2018