Clasa a-XI-a

Subcategorii

Algebra pentru elevii cl..
Algebra pentru elevii claselor XI - XII. Subiecte pregatitoare pentru examenul de bacalaureat si con..
Analiza matematica.  Sin..
Analiza matematica. Sinteze de teorie. Exercitii si probleme pentru elevii claselor de liceu. Proble..
Gramatica prin teste-gri..
Gramatica prin teste-grilă – cu rezolvare completă și argumentată: • este un instrument modern și p..
Limba si literatura roma..
Adresandu-se in primul rand elevilor si in mod deosebit pentru pregatirea examenului national de bac..
Lucrari experimentale de..
Lucrarea de fata urmareste partea experimentala a programei analitice de liceu si ofera un " mic " "..
Matematica clasa a XI-a...
Matematica clasa a XI-a algebra superioara, analiza mtematica. Sinteze de teorie, exemple rezolvate,..
Matematica probleme si e..
Avizat de Ministerul Educatiei Nationale prin OMEN nr. 3530/04.04.2018. Matrice, determinanti, limit..
Matematica probleme si e..
Avizat de Ministerul Educatiei Nationale prin OMEN nr. 3530/04.04.2018. Sisteme de ecuatii liniare, ..
Matematica. Exercitii si..
" Matematica. Clasa a XI-a " este o culegere de exercitii si probleme elaborata pe baza noului curri..
Algebra - Exercitii si p..
Auxiliarul de algebra pentru clasa a XI-a cuprinde o gama de exercitii diverse, structurate pe nivel..
Analiza matematica - exe..
Analiza matematica - exercitii si probleme pentru clasa a XI-a, semestrul al II-lea este o continuar..
Analiza matematica - exe..
Cartea va propune o abordare graduala a intelegerii notiunilor de analiza matematica din clasa a XI-..
Aplicatii de algebra si ..
Exercitii si probleme rezolvate din manualul de clasa a XI-a al celor doi autori subiecte date la ba..
Aplicatii de analiza mat..
Disponibilitate: A326B
Bazele contabilitatii. A..
Acest auxiliar curricular este o culegere de aplicatii practice, utila atat cadrelor didactice, cat ..
Bazele restauratiei..
Caietul elevului. Geogra..
Lucrarea reprezinta un auxiliar didactic, un suport de instruire, menit sa ofere un real sprijin par..
Calitatea produselor si ..
Un ghid recomandat elevilor, studentilor, comerciantilor si consumatorilor. ..
Chimie organica. 10 ani ..
Prezenta lucrare reprezinta un auxiliar didactic destinat atat elevilor interesati de performanta, c..
CLASA A XI-a. Pregatire ..
UNICA PE PIATA CARTII, PREGATIRE pentru TESTUL DE SIMULARE a examenului de BACALAUREAT LA LIMBA SI L..
e-librariescolara.ro © 2018