Matematica

Matematica clasa a VIII-..
Sinteze de toerie Exercitii si probleme - Fixarea cunostintelor - Aprofundare cunostintelor - Perfor..
Matematica de excelenta...
Fiecare volum cuprinde temele cele mai însemnate care pot fi tratate de elevii talentați, de la clas..
Algebra..
Aceasta lucrare isi propune sa ofere intr-o forma compacta, dar nu sumara, si evitand intentionat o ..
Complemente de matematic..
Aprofundare si extindere prin exercitii si probleme. In prezenta lucrare, autorii si-au propus sa pr..
Culegere de matematica. ..
Exercitii probleme teste solutii ..
Exercitii probleme teste solutii ..
De la matematica la mate..
Lucrarea “De la MATEMATICA la MATEPRACTICA” prezinta o conceptie cu totul noua privind modul..
De la observare la ratio..
Prin intermediul auxiliarului, elevul îşi poate confecţiona diverse corpuri geometrice, poat..
Matematica - exercitii s..
Matematica - exercitii si probleme pentru clasa a VIII-a, partea I..
Matematica - exercitii si probleme pentru clasa a VIII-a, partea I..
Matematica - exercitii s..
Matematica - exercitii si probleme pentru clasa a VIII-a, partea II..
Matematica - exercitii si probleme pentru clasa a VIII-a, partea II..
Matematica : vreau 10(ze..
Ghidul de pregătire conține: mic breviar teoretic regăsit la începutul fiecarui capitol cu exerciții..
Matematica clasa a VIII-..
Consultant: Prof. univ. dr. mat. em. OCTAVIAN STANASILA Realizata in conformitate cu programa scolar..
Matematica clasa a VIII-..
Aceasta carte face parte din colectia Clubul matematicienilor. Colectia reuneste o serie de carti cu..
Matematica clasa a VIII-..
Matematica exercitii si ..
Cuprins: 1. Numere reale 2. Functii 3. Ecuatii si inecuatii Geometrie 1. Relatii intre puncte, dr..
Matematica la minut. Pro..
..
Matematica la minut. Pro..
Matematica pentru clasa ..
Lucrarea, prin sumar și structura exercițiilor și testelor, respectă cu rigurozitate programa de mat..
Matematica pentru clasa ..
Editiile completate si revizuite ale lucrarilor pentru gimnaziu din Clubul Matematicienilor: - ofera..
Matematica pentru clasel..
e-librariescolara.ro © 2017