Comunicare in Limba Romana

Comunicare in limba roma..
..
Sa dezlegam tainele comu..
Realizată conform programei în vigoare, Să dezlegăm tainele comunicării. Clasa I – Semestrul 1 aplic..
Aprobat MENCitesc si scriu corect !..
Constituie un auxiliar-material didactic, important și util, în completarea abecedarului, oferind ..
Aprobat MENComunicare in Limba Roma..
Este un auxiliar didactic absolut necesar elevilor de clasa I, pentru formarea si consolidarea dep..
Invat sa citesc!   Comu..
Auxiliarul „Comunicare in limba romana – Invat sa citesc!” se adreseaza scolarilor de clasa I, fiind..
Invat sa scriu! Comunica..
Caietul auxiliar „Comunicare in limba romana – Invat sa scriu!” reprezinta un instrument de lucru at..
Aprobat MENSa dezlegam tainele comu..
Colectia bine-cunoscuta continua cu o noua serie deschisa de Sa dezlegăm tainele comunicarii. Clasa ..
Aprobat MENSa dezlegam tainele comu..
Aprobat MENCaiet de scriere. Clasa ..
Dupa manualul de clasa I Art ..
Dupa manualul de clasa I Art ..
Aprobat MENCaiet de scriere. Clasa I. Semestrul I. ( Olga Paraiala )
Caietul de scriere. Clasa I. Semestrul 1 este in conformitate cu noua programa scolara si constituie..
Aprobat MENCaiet de scriere. Clasa ..
Caietul de scriere. Clasa I. Semestrul II este in conformitate cu noua programa scolara si constitui..
Caiet special de comunic..
..
Caiet special de comunic..
ABC-ul ghicitorilor. Hai..
ABC-ul ghicitorilor. Hai la joc! este o carte atractiva destinata tuturor copiilor din clasele prima..
Aprobat MENAlfabetul. Fise de lucru..
Alfabetul. Fise de lucru este un auxiliar care se adreseaza atat elevilor din clasa I, cat si invata..
Antologie de texte liter..
Au trecut deja câțiva ani de când școala începe la 6 ani. Copiii intră în clasa pregătitoare si, la ..
Caiet de lecturi recoman..
Se știe că lectura înseamnă formarea și dezvoltarea imaginației, a creativității, a vocabularului, a..
Aprobat MENCaiet de scriere - clasa..
Oferă școlarilor de clasa I un instrument de lucru care formeză și consolidează deprinderile de sc..
Cheia povestii. Primele ..
Carte de lectura si joaca pentru clasa pregatitoare si clasa I Povestile sunt usor de citit, cu d..
Comunicare in limba roma..
In conditiile actuale in care societatea a devenit atat de dependent de tehnologie, incat avem tot t..
e-librariescolara.ro © 2018