Limba si comunicare

Set 3 carti grupa mica 3..
SETUL CONTINE 3 carti format A4 color. Educatoarele vor gasi in aceste auxiliare didactice o serie d..
Set 4 carti grupa mare 5..
SETUL CONTINE 4 carti format A4, color. Educatoarele vor gasi in aceste auxiliare didactice o serie ..
Set 4 carti grupa mijloc..
Domeniul Limba si comuni..
..
Domeniul limba si comuni..
Cu o abordare inovativa, curajoasa si in egal msura adaptata curriculumului pentru invatamantul pres..
Domeniul limba si comuni..
Piticot invata sa comuni..
Piticot invata sa comunice 3-4 ani. Domeniul limba si comunicare. La aceste lucrai beneficiati in..
Piticot invata sa comuni..
Piticot invata sa comunice 5-6 ani. Domeniul limba si comunicare. La aceste lucrai beneficiati in..
Caietul prescolarului is..
Aprobare MENCŞ pentru materiale didactice destinate clasei pregătitoare.   Pentru a sprijini..
Fise interdisciplinare 3..
Fise interdisciplinare 3-4 ani La aceste lucrai beneficiati in mod gratuit de: Planificarea integ..
Fise interdisciplinare 4..
La aceste lucrai beneficiati in mod gratuit de: Planificarea integrata a activitatilor de invatare P..
Fise interdisciplinare 5..
Invatam sa comunicam si ..
Editura Caba va invita sa descoperiti „Invatam sa comunicam si sa ne comportam 3-4 ani“, fise de luc..
Licurici pui de stea - E..
..
Limba si comunicare - fi..
Mapa contine 27 de fise independente de lucru ce permit dezvoltarea competentelor de comunicare ale ..
Limba si comunicare, 5-6..
Lucrarea, destinata prescolarilor cu varsta de 5-6 ani, reprezinta un material auxiliar util in desf..
Magia literelor – fise..
Editura Caba va invita sa descoperiti „Magia literelor – fise de lucru pentru 5 ani +“. Aceste fise ..
Piticot invata sa comuni..
Piticot invata sa comunice 4-5 ani. Domeniul limba si comunicare. La aceste lucrai beneficiati in..
Semne Grafice 3-4 ani..
Semne Grafice 4-5 ani..