Matematica si explorarea mediului

Aprobat MENEvaluare finala clasa a ..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Aprobat MENTeste pregatitoare evalu..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Aprobat MENCulegere de matematica p..
Culegerea de matematica pentru copii isteti clasa a II-a este realizata conform noii programe scolar..
Aprobat MENEvaluare la finalul clas..
Autorii acestui auxiliar si-au propus sa ofere elevilor clasei a II-a care vor sustine evaluarea nat..
Aprobat MENEvaluarea nationala 2018..
Lucrarea de fata se adreseaza elevilor de clasa a II-a in vederea sustinerii cu succes a probei de e..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Caietul de Matematica si explorarea mediului integreaza continuturile matematice si de stiinte ale n..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Caietul reprezinta un material valoros de practica pentru elevul aflat in pragul testarii nationale,..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Realizat in conformitate cu noua programa scolara materialul cuprinde aplicatii care releva frumuset..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Este un auxiliar didactic de o importanță majoră în dezvoltarea gândirii matematice și a unei atit..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Lucrarea „Matematica si explorarea mediului cu Robik. Clasa a II-a“ continua seria colec..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Culegerea Matematică şi explorarea mediului pentru clasa a II-a este elaborată conform programei şco..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Matematică și explorarea mediului – Clasa a II-a este elaborată conform programei în vigoare aprobat..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Disciplina Matematica si explorarea mediului are un caracter de noutate in raport cu disciplinele st..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Caietul ofera elevilor de clasa a II-a contexte noi pentru a-si dezvolta competentele specifice disc..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Lucrarea este elaborata conform programei in vigoare, aprobata de M.E.N. prin O.M. nr. 3418/19.03.20..
Aprobat MENMatematica si explorarea..
Caietul de lucru se adreseaza elevilor din clasa a II-a si contribuie la exersarea si consolidarea c..
Aprobat MENMicul campion. Teste pen..
Lucrarea conţine 20 de teste-grilă cu întrebări din toate disciplinele clasei a II-a şi le oferă şco..
Aprobat MENNoile teste dupa model e..
Lucrarea Noile teste dupa model european. Evaluarea nationala, clasa a II-a, este un auxiliar ce con..
e-librariescolara.ro © 2018