Clasa a-VII-a

Matematica. Caiet de vac..
Lucrarea de fata nu este o culegere de probleme obisnuita. Ea se diferentiaza prin metodologia inova..
vacantadevara.eu. Scriso..
Scrisorile verii: o … altfel de vacanta!Dragi prieteni,Cartea pe care v-o propunem se doreste a fi o..
Caiet de vacanta. Limba ..
Caietul de vacanta destinat elevilor din clasa a VII-a a fost conceput cu scopul de a le oferi acest..
Caiet de vacanta. Matema..
Acest caiet de vacanta destinat elevilor din clasa a VII-a este conceput de un colectiv de cadre did..
Jurnalul meu scolar pent..
A fost confirmat stiintific: pe timpul vacantei de vara, copiii pot uita chiar mai mult de 30 % din ..
Jurnalul meu scolar pent..
Dragi parinti, profesori si elevi, A fost confirmat stiintific: pe timpul vacantei de vara, copiii p..
e-librariescolara.ro © 2019