tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Clasa a-III-a

Pachet premiere 2021 Cla..
Pachetul contine: 1. In caruselul vacantei clasa a III-a 2. Lecturile scolarului clasa a IV-a ..
In caruselul vacantei fi..
Este un remarcabil suport pentru activitatea independentă a elevilor şi pentru învăţarea continuă ..
Aventuri de vacanta clas..
Caiet transcurricular pentru clasa a III-a. Creat in conformitate cu noua programa scolara. Elevii v..
Aventuri in vacanta cu F..
Pana acum, Floppy si-a petrecut vacantele de vara la bunici, la mare, la munte sau in excursii in st..
Caietul meu de vacanta c..
Seria Caietul meu de vacanta. Activitati interdisciplinare contine activitati antrenante si placute ..
In caruselul vacantei fi..
Bucurie, joc, miscare, soare mult si relaxare - le gasiti pe toate In caruselul vacantei. Veti putea..
Jurnal de vacanta clasa ..
Descopera alaturi de noi vacanta de vara, pe care o vom petrece impreuna intr-un mod distractiv, ins..
O vacanta de poveste cla..
AVIZAT DE M.E.N. PE DATA DE 5 IANUARIE 2018 Prezentul auxiliar a fost avizat de Ministerul Educ..
Supercaietul meu de vaca..
Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educației Naționale, in sesiunea septembrie-octombrie 201..
Vreau sa fiu cel mai bun..
Vreau sa fiu cel mai bun clasa a III-a este un auxiliar creat anume pentru a fi folosit in scopul re..
Caiet de vacanta - Clasa..
Suita de publicatii destinate pregatirii suplimentare a elevilor de Clasa pregatitoare – a IV-a, con..
In caruselul vacantei - ..
Este un important și instructiv suport de activitate independentă a elevilor pe timpul vacanței. ..
Aventurile lui Andrei in..
Lucrarea Aventurile lui Andrei in clasa a III-a. Caiet pentru vacantele scolare. Toate disciplinele ..
Caiet de vacanta pentru ..
Caietul de vacanță al Editurii Intuitext propune o sistematizare a achizițiilor din clasa a III-a. •..
Caiet pentru vacanta cla..
Asigura fixarea, consolidarea si recapitularea cunostintelor anterioare fiind baza pentru cunostinte..
Cu o carte pe taramul va..
Lecturile continute in aceste carti au fost selectate astfel incat sa puna in miscare imaginatia cop..
Scrisorile verii. Caiet ..
Un concept unic pe piata editoriala prin prezentarea continuturilor sub forma corespondentei dintre ..
Vacanta mare cu joy clas..
Caiet de activitate inde..
Exercitii aplicative pentru recapitularea si consolidarea cunostintelor. ..
Exercitii aplicative pentru recapitularea si consolidarea cunostintelor. ..
Caiet de vacanta clasa a..
Aprobat conform Ordin 3022/08.01.2018 privind aprobarea auxiliarelor didactice din învățământul pr..

e-librariescolara.ro © 2021