Matematica

Aprobat MENMatematica clasa a V-a. ..
Sinteze de toerie Exercitii si probleme - Fixarea cunostintelor - Aprofundare cunostintelor - Perfor..
Aprobat MENMatematica. Aritmetica, ..
Cea mai populară și mai longevivă colecție de matematică din România, MATE 2000+, a Editurii Paralel..
Aprobat MENMatematica. Aritmetica, ..
Aprobat MENMatematica. Exercitii si..
Consultant: Prof. univ. dr. mat. em. OCTAVIAN STANASILA Lucrarea de fata respecta programa scolara i..
Matematica - Culegere pe..
Culegerea de matematica este conceputa ca o prelungire a manualului care ii ajuta pe elevi sa lucrez..
Matematica clasa a V-a. ..
Aceasta carte face parte din colectia Clubul matematicienilor. Colectia reuneste o serie de carti cu..
Matematica de excelenta...
Fiecare volum cuprinde temele cele mai însemnate care pot fi tratate de elevii talentați, de la clas..
Matematica pentru clasa ..
Culegere de exerciții și probleme ..
Culegere de exerciții și probleme ..
Matematica pentru clasa ..
Editiile completate si revizuite ale lucrarilor pentru gimnaziu din Clubul Matematicienilor: - ofera..
Matematica. Aritmetica, ..
Seria de lucrări MATE 2000 STANDARD pentru clasele V-VIII se deosebește de toate lucrările de matema..
Matematica. Caietul elev..
"Argumente pentru care trebuie neaparat sa ai Caietul de matematica al editurii Corint: - Urmarind l..
1001 exercitii si proble..
Prezenta culegere acoperă în întregime programa actuală, cuprinzând o serie de exerciţii şi probleme..
Caietul cu exercitii (cl..
Cinci motive pentru a rezolva exercitiile propuse in acest caiet: Continut – Parcurge toate..
Matematica - exercitii s..
Matematica - exercitii si probleme pentru clasa a V-a, partea I, ed. a II-a ..
Matematica - exercitii si probleme pentru clasa a V-a, partea I, ed. a II-a ..
Matematica - exercitii s..
Matematica - exercitii si probleme pentru clasa a V-a, partea II, ed. a II-a ..
Matematica - exercitii si probleme pentru clasa a V-a, partea II, ed. a II-a ..
..
..
Matematica culegere pent..
Supla ca o zecimala Mi-ai intrat in gratie Transformand povestea noastra Intr-o simpla fractie. Desi..
Matematica exercitii si ..
Cuprins: 1. Evaluare initiala 2. Numere naturale 3. Multimi 4. Multimea numerelor rationale mai mar..
Matematica pentru clasa ..
Lucrarea, prin sumar si structura exercitiilor si testelor, respecta cu rigurozitate programa de mat..
e-librariescolara.ro © 2018