Clasa a-IV-a

Caiet de vacanta clasa a..
Descopera alaturi de noi vacanta de vara, pe care o vom petrece impreuna intr-un mod distractiv, ins..
Caiet de vacanta clasa a..
Aplicatiile propuse in cuprinsul acestui caiet de vacanta au la baza interdisciplinaritatea atractiv..
Caiet de vacanta. Clasa ..
Comunicare in limba romana, matematica, stiinte ale naturii, istorie si geografie. Caietul de vacant..
Caiet pentru vacanta cla..
Asigura fixarea, consolidarea si recapitularea cunostintelor anterioare fiind baza pentru cunostinte..
Caiet pentru vacanta cls..
Activitati interdisciplinare pentru clasa IV ..
Activitati interdisciplinare pentru clasa IV ..
Jurnalul meu scolar pent..
A fost confirmat stiintific: pe timpul vacantei de vara, copiii pot uita chiar mai mult de 30 % din ..
Caiet de vacanta - clasa..
Caiet cu exercitii, probleme si jocuri variate pentru elevii din clasa a IV-a ..
Caiet de vacanta clasa a..
Caietul de vacanta pentru clasa a IV-a este desenat aprofundarii si pregatirii pe timpul vacantei pe..
Caiet de vacanta clasa a..
Aceste caiete de vacanţă sunt concepute sub forma unei minunate călătorii a cunoaşterii pe care elev..
In caruselul vacantei cl..
..
In caruselul vacantei cl..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata MEN prin ..
Limba romana si matemati..
..
Mat, Ema, Tica si eu in ..
Exerciţiile din acest caiet îl ajută pe copil să folosească cunoștințele acumulate de-a lung..
Pachet de baza - 15 lei ..
Pachetul contine: - Caiet de vacanta - Caiet de jocuri amuzante -  Diploma - medali..
Supercaietul meu de vaca..
A venit vacanta! Cei mici vor avea timp sa se bucure de soare, de plimbari cu bicicleta, de jocuri p..
e-librariescolara.ro © 2017