Clasa a-IV-a

In caruselul vacantei fi..
Bucurie, joc, miscare, soare mult si relaxare - le gasiti pe toate In caruselul vacantei. Veti putea..
Jurnal de vacanta clasa ..
Descopera alaturi de noi vacanta de vara, pe care o vom petrece impreuna intr-un mod distractiv, ins..
Repetam si nu uitam. Rec..
Conceput în ideea rezolvării ritmice și sistematice a temelor de vacanță, auxiliarul Repetăm şi nu u..
Scrisorile verii. Caiet ..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3530/04.04.2018 Un concept unic pe piata editoriala prin prezentarea ..
Supercaietul meu de vaca..
A venit vacanta! Cei mici vor avea timp sa se bucure de soare, de plimbari cu bicicleta, de jocuri p..
Caiet de activitate inde..
..
..
Aventuri de vacanta clas..
Caiet transcurricular pentru clasa a IV-a. Creat in conformitate cu noua programa scolara, caietul d..
Caiet pentru vacanta cla..
Asigura fixarea, consolidarea si recapitularea cunostintelor anterioare fiind baza pentru cunostinte..
Cu o carte pe taramul va..
Lecturile continute in aceste carti au fost selectate astfel incat sa puna in miscare imaginatia cop..
Caiet de vacanta - Clasa..
Suita de publicatii destinate pregatirii suplimentare a elevilor de Clasa pregatitoare – a IV-a, con..
Caiet de vacanta pentru ..
Prezenta lucrare vine in sprijinul elevilor si este un instrument util in verificarea cunostintelor ..
Caiet de vacanta clasa a..
Aceste caiete de vacanţă sunt concepute sub forma unei minunate călătorii a cunoaşterii pe care elev..
Caiet de vacanta clasa a..
Aplicatiile propuse in cuprinsul acestui caiet de vacanta au la baza interdisciplinaritatea atractiv..
Caiet de vacanta clasa a..
Caiet pentru vacanta cls..
Activitati interdisciplinare pentru clasa IV ..
Activitati interdisciplinare pentru clasa IV ..
Jurnalul meu scolar pent..
A fost confirmat stiintific: pe timpul vacantei de vara, copiii pot uita chiar mai mult de 30 % din ..
Mat, Ema, Tica si eu in ..
Exerciţiile din acest caiet îl ajută pe copil să folosească cunoștințele acumulate de-a lung..
Set clasa a IV-a 2018..
Setul contine: In caruselul vacantei-fise interdisciplinare clasa a IV-a 2018, Dictionar de antonime..

e-librariescolara.ro © 2020