Clasa a-III-a

Caiet de evaluare - limb..
Caietul este structurat pe cele trei forme de evaluare: initiala, formativa si sumativa. Sarcinile d..
Caiet de evaluare - mate..
Evaluare Clasa a III-a L..
Caiet cu exercitii si probleme variate pentru evaluarea elevilor de clasa a II-a la limba romana si ..
Evaluare clasa a III-a. ..
..
..
Evaluare Finala Clasa a ..
Instrument care faciliteaza realizarea unei obiective evaluari si autoevaluari a nivelului de pregat..
Fise de evaluare clasa a..
Acest auxiliar didactic vine in sprijinul elevilor din clasa a III-a si a cadrelor didactice care do..
Fise interdisciplinare p..
Fise interdisciplinare pentru clasa a III-a. Activitati integrate. Prezentul material este realiz..
Ne pregatim pentru concu..
12 teste de matematică şi 10 teste de română – 3 teste combinate de matematică şi limba română – R..
Ne pregatim pentru Evalu..
Lucrarea Ne pregatim pentru Evaluarea Nationala – clasa a III-a este un auxiliar ce contine teste va..
Teste de evaluare - Desc..
Constituie un important instrument de evaluare a rezultatelor scolare ale elevilor de clasa a III-a,..
Fise de recapitulare si ..
„Fisele de recapitulare si evaluare finala pentru clasa a III-a” sunt realizate in conformitate cu n..
e-librariescolara.ro © 2017