Clasa a-III-a

Cu Aramis reusesc recapi..
Caietul pentru clasa a III-a, Cu Aramis reusesc – recapitulare si evaluare la limba si literatura ro..
Cu Aramis reusesc recapi..
Caietul pentru clasa a III-a, Cu Aramis reusesc – recapitulare si evaluare la matematica si stiinte ..
Ne pregatim pentru Evalu..
Lucrarea Ne pregatim pentru Evaluarea Nationala – clasa a III-a este un auxiliar ce contine teste va..
Evaluare clasa a III-a. ..
..
..
Fise interdisciplinare p..
Fise interdisciplinare pentru clasa a III-a. Activitati integrate. Prezentul material este realiz..
Matematica. Pregatirea p..
Lucrarea de faţă se adresează tuturor elevilor din clasa a III-a care sunt stimulaţi să participe la..
Ne pregatim pentru concu..
12 teste de matematică şi 10 teste de română – 3 teste combinate de matematică şi limba română – R..
Recapitulare finala pent..
Lucrarea de fata este structurata pe doua parti. Prima parte contine 10 teste pentru limba si litera..
Teste de evaluare - Desc..
Constituie un important instrument de evaluare a rezultatelor scolare ale elevilor de clasa a III-a,..
Caiet de evaluare - limb..
Caietul este structurat pe cele trei forme de evaluare: initiala, formativa si sumativa. Sarcinile d..
Caiet de evaluare - mate..
Evaluare finala clasa a ..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Fise de evaluare clasa a..
Acest auxiliar didactic vine in sprijinul elevilor din clasa a III-a si a cadrelor didactice care do..

e-librariescolara.ro © 2020