tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Edu

Aventuri de poveste Atelier de lectura, creatie si ortografie pentru clasa a II-a
Pachetul educational Limba romana II - "Aventuri de poveste” (Atelier de lectura, creatie si ortogra..
Aventuri in trecut Jocuri si activitati distractive pentru grupele mijlocie si mare
Prescolarii din grupele mijlocie si mare se pot bucura acum de un nou pachet educational - ”Aventuri..
Aventurierii cosmici (Tup in explorarea mediului - partea a doua) Matematica si explorarea mediului pentru clasa pregatitoare
Pogo si curiosul tup sunt ”Aventurierii cosmici” (matematica si explorarea mediului pentru clasa pre..
Cand, cum si de ce se intampla? Minunile naturii grupa mica si mijlocie
Cand, cum si de ce se intampla? - ”Minunile naturii” este un pachet educational plin de curiozitati ..
Comunicare in limba germana nivelul 1
Limba germana poate fi invatata intr-un mod placut si distractiv cu noul pachet educational ”Zauberh..
Crito si Zzz descopera meseriile Activitati integrate pentru grupa mica 3 - 4 ani
„Crito si Zzz descopera meseriile” este un pachet educational cu activitati de invatare integrata pe..
Cum se fabrica … buna dispozitie? Jocuri educative si activitati integrate pentru prescolarii din grupele mijlocie si mare
Descopera alaturi de Horik cum se fabrica buna dispozitie dupa o veche reteta. Simpaticul dragon va ..
Cuvinte fermecate Atelier de lectura creatie si ortografie pentru clasa a-III-a
Alaturi de George si Ana, doi copii isteti, vei descoperi ca limba si literatura romana pentru clasa..
Detectivul de emotii Activitati de invatare integrata pe teme de educatie socio-emotionala pentru grupele mica si mijlocie
”Detectivul de emotii” este un auxiliar cu activitati de invatare integrata pe teme de educatie soci..
Doi detectivi zurlii jocuri educative si activitati integrate de invatare pentru clasa a II-a
Suri si tes sunt „Doi detectivi zurlii” care trebuie sa rezolve cele mai amuzante cazuri. Unul este ..
Dragonul Horik si Regatul celor 5 simturi jocuri si activitati interdisciplinare pentru grupele mojlocie si mare
Pregatiti-va pentru o calatorie fantastica prin Regatul celor 5 simturi alaturi de simpaticul dragon..
Echipa MEM in actiune Matematica si explorarea mediului pentr clasa pregatitoare
Zimbrul Muzo, rasul Elina si pelicanul Muri formeaza echipa MEM, o echipa trasnita, dar pusa pe fapt..
Eroi in vacanta Evaluare interdisciplinara pentru clasa a II-a
Ada, Tim si simpaticul Leon abia asteapta sa intre in vacanta, dar nu intr-una monotona si plictisit..
Funny English cu Unicorn si Robo-leu Jocuri si activitati de invatare pentru limba engleza si educatie emotionala grupa mijlocie si mare
Linistea s-a intors in tinutul fericirii. Animalele traiesc din nou impreuna, bucurandu-se de bunata..
Gardienii de vacanta Evaluare interdisciplinara pentru clasa I
Bughi (cainele somnoros) si Sageata (motanul lenes) sunt personajele principale ale unor aventuri pl..
Geografie Romaniei clasa a IV-a - Calatorii geografice
Pachetul educational „Calatorii geografice” se adreseaza elevilor din clasa a IV-a, fiind format din..
Gradinita Zoo Activitati educative si distractive pentru parinti si copii isteti 3 - 4 ani
"Gradiniţa Zoo" (Activitaţi integrate de educaţie rutiera, educaţie moral-civica, educaţie pentru sa..
Horik si antrenorii de viteza jocuri educative si activitati integrate pentru prescolari grupele mijlocie si mare
Horik, simpaticul dragon, abia asteapta sa ia parte la cateva antrenamente interesante pentru a deve..
Horik si magia stiintei jocuri educative si activitati integrate pentru prescolarii grupelor mijlocie si mare
Curiozitatea il pune pe Horik in mijlocul unui duel amuzant intre magicianul Petrus si omul de stiin..
In cautarea lui Oscar (Tup in explorarea mediului) Jocuri educative si activitati distractive pentru matematica si explorarea mediului clasa pregatitoare
Te vei prapadi de ras cand vei vedea prin ce aventuri vei trece „in cautarea lui Oscar” (matematica ..

e-librariescolara.ro © 2021