tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Edu

Aventuri de poveste Atelier de lectura, creatie si ortografie pentru clasa a II-a
Pachetul educational Limba romana II - "Aventuri de poveste” (Atelier de lectura, creatie si ortogra..
Cum se fabrica … buna dispozitie? Jocuri educative si activitati integrate pentru prescolarii din grupele mijlocie si mare
Descopera alaturi de Horik cum se fabrica buna dispozitie dupa o veche reteta. Simpaticul dragon va ..
Doi detectivi zurlii jocuri educative si activitati integrate de invatare pentru clasa a II-a
Suri si tes sunt „Doi detectivi zurlii” care trebuie sa rezolve cele mai amuzante cazuri. Unul este ..
Dragonul Horik si Regatul celor 5 simturi jocuri si activitati interdisciplinare pentru grupele mojlocie si mare
Pregatiti-va pentru o calatorie fantastica prin Regatul celor 5 simturi alaturi de simpaticul dragon..
Echipa MEM in actiune Matematica si explorarea mediului pentr clasa pregatitoare
Zimbrul Muzo, rasul Elina si pelicanul Muri formeaza echipa MEM, o echipa trasnita, dar pusa pe fapt..
Eroi in vacanta Evaluare interdisciplinara pentru clasa a II-a
Ada, Tim si simpaticul Leon abia asteapta sa intre in vacanta, dar nu intr-una monotona si plictisit..
Funny English cu Unicorn si Robo-leu Jocuri si activitati de invatare pentru limba engleza si educatie emotionala grupa mijlocie si mare
Linistea s-a intors in tinutul fericirii. Animalele traiesc din nou impreuna, bucurandu-se de bunata..
Gardienii de vacanta Evaluare interdisciplinara pentru clasa I
Bughi (cainele somnoros) si Sageata (motanul lenes) sunt personajele principale ale unor aventuri pl..
Gradinita Zoo Activitati educative si distractive pentru parinti si copii isteti 3 - 4 ani
"Gradiniţa Zoo" (Activitaţi integrate de educaţie rutiera, educaţie moral-civica, educaţie pentru sa..
Horik si antrenorii de viteza jocuri educative si activitati integrate pentru prescolari grupele mijlocie si mare
Horik, simpaticul dragon, abia asteapta sa ia parte la cateva antrenamente interesante pentru a deve..
Horik si magia stiintei jocuri educative si activitati integrate pentru prescolarii grupelor mijlocie si mare
Curiozitatea il pune pe Horik in mijlocul unui duel amuzant intre magicianul Petrus si omul de stiin..
In cautarea lui Oscar (Tup in explorarea mediului) Jocuri educative si activitati distractive pentru matematica si explorarea mediului clasa pregatitoare
Te vei prapadi de ras cand vei vedea prin ce aventuri vei trece „in cautarea lui Oscar” (matematica ..
Inventii cu scantei Jurnal de matematica si exploarea mediului al unui inventator clasa I
Tino Inventino este un explorator cu idei una mai trasnita decat alta. in laboratorul sau fantastic,..
Magia cifrelor Torc Matematica distractiva pentru clasa I
stiai ca matematica pentru clasa I poate fi distractiva si plina de magie? Te invitam sa-l descop..
Misiunea RoboMate matematica si explorarea mediului pentru clasa a II-a
Matematica si explorarea mediului pentru clasa a II-a poate fi mai interesanta si mai distractiva al..
Orasul celor doua coroane. Educatie civica pentru clasa a III-a
Pachetul educational Civica III - “Orasul celor doua coroane” este un produs nou si inovativ care ac..
Pachet de vara (Povesti anti-plictiseala si Jurnal anti-plictiseala)
Vacanta de vara va fi mult mai amuzanta alaturi de Pachetul de vara, alcatuit dintr-o carte cu Poves..
Poezii de vara (Zoo-versuri distractive si Jocul rimelor)
Pachetul educational ”Poezii de vara” este format dintr-o carte de poezii (128 de pagini color, mari..
Povesti de vara (Povesti de rasul lumii si Jurnal distractiv)
Am pregatit pentru vacanta de vara pachetul educational ”Povesti de vara”, format dintr-o carte amuz..
Prin lumea povestilor  Magia toamnei
Caietul ”Magia toamnei” este primul caiet din setul ”Prin lumea povestilor”, adresat prescolarilor d..

e-librariescolara.ro © 2022