Clasa a-II-a

Subcategorii

Aprobat MENEvaluare finala clasa a ..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Aprobat MENTeste pregatitoare evalu..
Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 3022/8.01.2018 ..
Aprobat MENTeste pregatitoare evalu..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Mapa de arte vizuale si abilitati practice pentru clasa pregatitoare contine 32 de proiecte creative..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Este un deosebit suport aplicativ, care poate valorifica la maxim abilitățile practice și înclinaț..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Caietele de lucru pentru elevii din clasa a II‑a sunt elaborate pe unitati tematice ancorate in real..
Aprobat MENArte vizuale si abilitat..
Caietul este conceput dupa noul model de proiectare curriculara, centrat pe competente. Abordarea in..
Aprobat MENCalatorie prin limba rom..
Fiind alcatuita dupa noua Programa scolara pentru disciplina Comunicare in limba romana aprobata de ..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
* Abordare moderna a continuturilor propuse de programa scolara. * Trecere graduala de la usor la g..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Această lucrare face parte din setul de culegeri aplicative pentru clasele primare şi este realizată..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Caietul de Comunicare in limba romana este realizat in conformitate cu noua programa scolara si resp..
Aprobat MENComunicare in Limba Roma..
Auxiliar didactic de utilitate majoră pentru elevii de clasa a II a, precum și pentru cadrele dida..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Scopul acestui auxiliar destinat elevilor din clasa a II-a este acela de a-i sprijini in aprofundare..
Aprobat MENComunicare in limba roma..
Caietul de lucru se adresează elevilor din clasa a II-a şi contribuie la exersarea si consolidarea c..
Aprobat MENCulegere de matematica p..
Culegerea de matematica pentru copii isteti clasa a II-a este realizata conform noii programe scolar..
Aprobat MENDezvoltare personala cla..
Aceasta lucrare este elaborata conform programei M.E.N. si acopera toate domeniile propuse pentru di..
Aprobat MENDezvoltare personala. Ca..
Caietul este conceput dupa noua programa scolara. Prezentat intr-o forma deosebit de atractiva, ..
Aprobat MENDezvoltare personala. Ca..
Se adreseaza in primul rand claselor celor care vor utiliza pentru predarea disciplinei Manualul Dez..
Aprobat MENDezvoltare personala. Cl..
Lucrarea Dezvoltare personala abordeaza intr-un mod jucaus si creativ tematica propusa in noua progr..
e-librariescolara.ro © 2018