tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Ars Libri

Comunicare in Limba Romana pentru clasa I - Caiet de lucru (dupa manual MEN autor Cleopatra Mihailescu, Tudora Pitila)
Este un auxiliar didactic absolut necesar elevilor de clasa I, pentru formarea si consolidarea dep..
Limba si Literatura Romana, Clasa a IV-a - Caiet de lucru Sem. I si sem. II (Dupa manual MEN editura Ars Libri)
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata M.E.N. pr..
Limba si literatura romana. Caiet de lucru pentru clasa a III-a. Sem. I + II. (Dupa manual MEN editura Ars Libri)
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a III-a, aprobata M.E.N. p..
Pachet fise de lucru clasa pregatitoare
Pachetul contine: 1. Comunicare in limba romana pentru clasa pregatitoare fise de lucru 2. Ma..
Set de iarna clasa a II-a
Jurnalul sarbatorilor de iarna cuprinde pagini pentru jurnal, legende, colinde, poezii, ghicitori si..
Set de iarna clasa a III-a
Set de iarna clasa a IV-a
Set de iarna clasa I
Set de iarna clasa pregatitoare
Arte vizuale si abilitati practice. Caiet de lucru pentru clasa a IV-a. Dupa manual Ars Libri
Biologie - Manual pentru clasa a V-a -  Iuliana Alina Sprincenea
..
Biologie. Caiet de lucru pentru clasa a V-a (dupa manual MEN - autor Iuliana Alina Sprincenea)
Caiet de lucru biologie clasa a V-a. Prezentul auxiliar este in conformitate cu cerintele programei ..
Caiet de scriere - clasa I - Invat sa scriu caligrafic!
Oferă școlarilor de clasa I un instrument de lucru care formeză și consolidează deprinderile de sc..
Citesc si scriu corect ! Exercitii de citire si scriere Clasa I (Dupa manual MEN autor Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu)
Constituie un auxiliar-material didactic, important și util, în completarea abecedarului, oferind ..
Dezvoltare personala clasa a II-a. Caiet de lucru. Portofoliu. Dupa manualul Arslibri