Diplome scolare

Exercitii si probleme. Culegere de matematica - Clasa a IV-a 2018

Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina Grigore
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-IV-aMatematicaAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-606-360-568-0
Cod produs: Arslibri-225
An Aparitie: 2018

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Exercitii si probleme. Culegere de matematica - Clasa a IV-a 2018

Constituie baza unei pregătiri serioase în domeniul matematicii, nu numai pentru elevii care îndrăgesc această disciplină, ci şi pentru cei care doresc să-şi elimine anumite lipsuri în tehnicile de calcul şi în raţionamentul matematic.

Pentru cadrele didactice, culegerea este un bun îndrumător pentru realizarea unor activităţi de calitate, diferenţiate, în funcţie de nivelul intelectual al elevilor.

Oferind un conţinut bogat în exerciţii şi probleme, culegerea poartă menirea de a dezvolta competenţe de bază pentu matematică.

e-librariescolara.ro © 2019