Adina Grigore

Autor al urmatoarelor lucrari:

1000 de exercitii si probleme pentru clasele I - IV

In caruselul vacantei fise interdisciplinare clasele pregatitoare - IV

Pachet Clasa Pregatitoare Ars Libri
Pachetul contine: 1. Comunicare in Limba Romana pentru clasa pregatitoare - Adina Grigore 2. ..
Pachet clasa a II-a Comunicare in Limba Romana caiet de lucru. Matematica si explorarea mediului caiet de lucru. Dezvoltare personala clasa a II-a caiet de lucru dupa manualul Arslibri
Pachetul contine: 1. Comunicare in Limba Romana pentru clasa a II-a. Editura Ars Libri 2. Mate..
Pachet clasa a III-a Limba si literatura romana - Matematica
Pachetul contine: 1. Limba si literatura romana. Caiet de lucru pentru clasa a III-a. Sem. I + II..
Pachet clasa a III-a Limba si literatura romana - Matematica - Fise interdisciplinare
Pachetul contine: 1. Matematica. Caietul elevului pentru clasa a III-a autor Rodica Chiran Editia..
Pachet clasa a IV-a. Sa dezlegam tainele textelor literare dupa manual MEN al editurii Ars Libri. Caiet arte vizuale si abilitati practice dupa manualul Ars Libri
Pachetul contine: 1. Sa dezlegam tainele textelor literare. Clasa a IV-a. Semestrul 1 (Dupa manua..
Pachet Comunicare in limba romana caietul elevului dupa manual MEN autor Olga Piriiala. Matematica si explorarea mediului caietul elevului dupa manual MEN autor Constanta Balan. 1000 Exercitii si probleme  Clasa I.
Pachetul contine: 1. Comunicare in limba romana caietul elevului pentru clasa I (Dupa manual MEN ..
Pachet Comunicare in Limba Romana pentru clasa I - Caiet de lucru (dupa manual MEN autor Cleopatra Mihailescu, Tudora Pitila) 1000 Exercitii si probleme Clasa I
Pachetul contine: 1. Comunicare in Limba Romana pentru clasa I - Caiet de lucru (dupa manual MEN ..
Pachet Comunicare in Limba Romana pentru clasa I - Caiet de lucru (dupa manual MEN autor Cleopatra Mihailescu, Tudora Pitila). Lecturile scolarului clasa I