Comunicare in Limba Romana pentru clasa pregatitoare Rasfoieste

Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina GrigoreCristina Toma
Categoria: EducativAuxiliare scolareClasa pregatitoareComunicare in Limba RomanaAuxiliare aprobate MEN 2018
Cod produs: Arslibri-069
Planificare: Descarca

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Comunicare in Limba Romana pentru clasa pregatitoare

Auxiliar didactic deosebit de util micilor școlari, care oferă un bogat și variat material informativ și formativ, vizând crearea premiselor pentru competența de comunicare.

Conținutul caietului, conform cu programa școlară pentru clasa pregătitoare, este construit pe baza unei abordări integrate, temele săptămânale cuprinzând o arie largă de cunoaștere din mai multe domenii științifice.

Îmbogățit cu o multitudine de imagini color, cu desene, cu jocuri specifice la această vârstă, caietul de lucru stimulează atenția vizuală a școlarilor, antrenându-i în activități de descoperire și creație, prin care vor învăța cu ușurință literele mari și mici de tipar.

Caietul de lucru vine și în sprijinul cadrelor didactice oferindu-le o planificare științifică pe săptămâni și un bogat suport didactic pentru activitatea la clasă.

e-librariescolara.ro © 2018