101 Jocuri pentru clasa pregatitoare. Editia 2020 Rasfoieste

101 Jocuri pentru clasa pregatitoare. Editia 2020
Editura: Aramis
Autor(i) Olga Piriala
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareComunicare in Limba RomanaMatematica si explorarea mediului
ISBN: 978-606-009-310-7
Cod produs: Aramis-1605
An Aparitie: 2020
Format: 290X205

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

101 Jocuri pentru clasa pregatitoare. Editia 2020

Clasa pregatitoare ramane, atat in opinia cadrelor didactice, cat și in cea a copiilor, un moment important de trecere de la joc la invațare. Ca orice schimbare, trebuie realizata treptat, astfel incat eficiența sa fie maxima. Acesta este motivul pentru care va propunem noul material semnat de profesor Olga Piriiala. Aspectele importante ale limbii – care constituie un conținut școlar, specific invațarii – sunt prezentate sub forma de joc – activitatea specifica varstei gradiniței pe care proaspeții școlari tocmai au parasit-o. Jocurile propuse ating aspecte legate de corectitudinea pronunției, identificarea și recunoașterea sunetelor/silabelor/cuvintelor, toate intr-un context de poveste și elemente familiare varstei careia ne adresam.

e-librariescolara.ro © 2020