tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Matematica si explorarea mediului

Pachet de lucru in compl..
Pachetul contine 2 caiete. 1. Caiet de scriere in completare la clasa. Clasa pregatitoare. Ace..
Pachet Clasa Pregatitoar..
Pachetul contine: 1. Comunicare in Limba Romana pentru clasa pregatitoare - Adina Grigore 2. ..
Pachet Comunicare in Lim..
Pachet fise de lucru cla..
Pachetul contine: 1. Comunicare in limba romana pentru clasa pregatitoare fise de lucru 2. Ma..
Culegere de matematica p..
Culegerea pentru copii isteţi – clasa pregătitoare: – este realizată conform programei şcolare în v..
Matematica si explorarea..
Auxiliar didactic realizat în conformitate cu noua programă pentru clasa pregătitoare, av..
Matematica si explorarea..
Auxiliar didactic realizat in conformitate cu noua programa pentru clasa pregatitoare, avizata de Mi..
Caiet special de matemat..
Aricel – caiet de Matematica este un suport didactic care sustine toate activitatile de predare-inva..
Echipa MEM in actiune Ma..
Zimbrul Muzo, rasul Elina si pelicanul Muri formeaza echipa MEM, o echipa trasnita, dar pusa pe fapt..
Exersez 10 minute pe zi ..
Pentru a atinge succesul academic, orice elev trebuie sa exerseze in fiecare zi cunostintele dobandi..
Exploratori in clasa pre..
Caietul transdisciplinar pentru clasa pregatitoare reprezinta un instrument de invatare care ofera c..
Exploratori in clasa pre..
Fise de lucru diferentia..
Culegerea de Fise de lucru diferentiate pentru clasa pregatitoare la Matematica si explorarea m..
Gentuta gata de scoala..
Gentuta Gata de scoala! contine opt caiete de lucru pentru copiii aflati atat in ultimul an de gradi..
In cautarea lui Oscar (T..
Te vei prapadi de ras cand vei vedea prin ce aventuri vei trece „in cautarea lui Oscar” (matematica ..
In lumea povestilor cu V..
Lucrarea „In lumea povestilor cu Vivi si Ari”, avizata prin OMEN nr. 3530/04.04.2018, face parte din..
Jocuri interdisciplinare..
..
..
Ma pregatesc pentru conc..
Aceasta lucrare poate fi utilizata pe intreg parcursul anului scolar, atat pentru exersarea si siste..

e-librariescolara.ro © 2022