Semne grafice clasa pregatitoare Rasfoieste

Editura: Ars Libri
Categoria: EducativAuxiliare scolareClasa pregatitoareAuxiliare aprobate MEN 2018
Cod produs: Arslibri-056
Disponibilitate: In stoc Discount: 40%

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Semne grafice clasa pregatitoare

Este un auxiliar didactic important și util, care, prin valorificarea conținutului, consolidează deprinderile de scriere a semnelor grafice, componente ale literelor, precum și a literelor alfabetului românesc și a cifrelor.

Conținutul auxiliarului are o bază intuitivă lărgită, corespunzătoare nivelului de înțelegere al micilor școlari.

Desene diverse și captivante stimulează, prin forma lor, acțiunea de descoperire a semnelor grafice, iar combinațiile prezentate pentru scrierea, pe spații evidențiate, asigură formarea și dezvoltarea deprinderilor grafice la debutul școlarității.

e-librariescolara.ro © 2018