Ma pregatesc pentru concurs. Exercitii aplicative si modele de subiecte. Comunicare in Limba Romana clasa pregatitoare Rasfoieste

Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina Grigore
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareComunicare in Limba Romana
ISBN: 978-606-36-0601-4
Cod produs: Arslibri-284
An Aparitie: 2018

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Aceasta lucrare poate fi utilizata pe intreg parcursul anului scolar, atat pentru exersarea si sistematizarea cunostintelor din programa scolara in vigoare, cat si pentru aprofundarea acestora, prin exercitii cu un grad sporit de dificultate, conferind elevilor posibilitatea de a face fata cu succes concursurilor si olimpiadelor scolare. Temele care vizeaza notiuni extinse ale programei sunt evidentiate cu asterisc si dau posibilitatea celor dornici sa evolueze pe drumul cunoasterii, in domeniul matematicii. De asemenea, variantele propuse la finalul lucrarii evalueaza nivelul de pregatire al elevilor in vederea participarii la olimpiade si concursuri scolare.

e-librariescolara.ro © 2020