tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Literele alfabetului si grupurile de litere clasa pregatitoare si clasa I 48 de planse Rasfoieste

Editura: Ars Libri
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa IComunicare in Limba RomanaClasa pregatitoareComunicare in Limba RomanaPlanse
ISBN: 978-606-574-395-3
Cod produs: Arslibri-171
Disponibilitate: In stoc Discount: 20%

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Este un material didactic indispensabil învățăturii temeinice a alfabetului românesc, având o utilitate majoră, atât pentru școlarii din clasa pregătitoare și clasa I, cât și pentru cadrele didactice care predau la aceste clase.

Planșele cartonate, viu și captivant colorate, oferă un mijloc sigur de învățare și consolidare vizuală ale formei corecte a literelor, dat și de scriere corectă, lizibilă și caligrafică a literelor mari și mici de mână.

Utilitatea deosebită a acestor planșe, prin valorificrea lor didactică, se relevă și prin posibilitatea de eliminare a eventualelor greșeli de confundare și substituire a unor litere și, implicit, în formarea unor deprinderi corecte de scriere, încă de la debutul școlarității.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Educatia timpurie Probleme si solutii
AutoCad-ul in trei timpi Initiere, utilizare, performanta (editia a V-a)