Primii pasi. Comunicare in limba romana. Clasa pregatitoare Rasfoieste

Primii pasi. Comunicare in limba romana. Clasa pregatitoare
Editura: Carminis
Autor(i) Elena NicaDora Baiasu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareComunicare in Limba RomanaAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-973-123-218-8
Cod produs: Carminis-0192
Planificare: Descarca
Format: 21 X 29,7

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Primii pasi. Comunicare in limba romana. Clasa pregatitoare

Lucrarea „Primii pasi. Comunicare in limba romana“ este conceputa pe baza noii programe scolare, tinand cont de cunostintele scolarului mic, de experienta sa in dezvoltarea limbajului. Invatarea este abordata integrat, intr-o structura clara, pe parcursul unor unitati cuprinzand teme care fac parte din mediul de viata al copilului. Se propune o tematica unitara, comuna mai multor discipline – Toamna, Lumea plantelor, Lumea necuvantatoarelor, Iarna, Omul, Organizarea activitatilor, Primavara etc.­ - care respecta procesul de invatare la copil, oferind in acelasi timp cadrelor didactice posibilitatea de a-si manifesta capacitatea creatoare in desfasu-rarea demersului didactic. Unitatile tematice ofera contexte atractive de invatare, frumos ilustrate, bazate pe elemente de joc. Sarcinile didactice, cu caracter integrat, urmaresc intelegerea (ascultarea si citirea), dar si vorbirea (participarea la conversatie, discursul oral) si scrierea. Jocurile si cantecele recomandate au caracter orientativ, cadrele didactice putand alege in functie de specificul fiecarei clase.

e-librariescolara.ro © 2020