Caiet de scriere in completare la clasa. Clasa pregatitoare. Rasfoieste

Caiet de scriere in completare la clasa. Clasa pregatitoare.
Editura: Carminis
Autor(i) Camelia SimaDaniela Dulica
Categoria: Auxiliare scolare Clasa pregatitoareComunicare in Limba RomanaAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-973-123-345-1
Cod produs: Carminis-0330
An Aparitie: 2017
Format: 16.5 X 23,5 cm

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Caiet de scriere in completare la clasa. Clasa pregatitoare.

Acest caiet răspunde nevoilor de formare a competențelor de citire și scriere la clasa pregătitoare, precum și a celor pentru activitatea independentă.
– Completează colecția „Primii pași. Comunicare în limba română“ și „Iepurașul isteț învață alfabetul“.
– Sarcinile de lucru sunt dispuse gradat, însoțite de modele cu un conținut ușor adaptabil ritmului de lucru și care contribuie la dezvoltarea gândirii și logicii fiecărui școlar.
– Cadrul didactic poate decide tipul de caractere utilizate de către elevi (majuscule sau minuscule), precum și tipurile de exerciții potrivite particularităților individuale sau specificului clasei (transcrieri, dictări).
– Modelele de dictări concepute pentru fiecare perioadă de pregătire pot fi utilizate sub această formă sau ca exerciții de copiere.
4 fișe de lucru pentru vacanțe și dictările au fost plasate în mijlocul caietului, putând fi detașate cu ușurință și utilizate după caz.

e-librariescolara.ro © 2020