tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Iepurasul istet invata alfabetul. Clasa pregatitoare (editie revizuita )

Editura: Carminis
Autor(i) Carmen TrandafirescuGeorgeta Patru
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareComunicare in Limba Romana
ISBN: 978-973-123-241-6
Cod produs: Carminis-0048
An Aparitie: 2015

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Iepurasul istet invata alfabetul. Clasa pregatitoare (editie revizuita )

Alaturi de " Iepurasul cel istet ", scolarii din clasa pregatitoare descopera alfabetul. Ei vizualizeaza pozitia in cuvant a sunetelor si a silabelor si invata sa le identifice, obisnuindu-se totodata sa pronunte corect. Micii scolari fac primele exercitii de scriere, se familiarizeaza cu semnele grafice si cu literele majuscule, denumesc imagini, recunosc sunetele initiale ale cuvintelor, exersandu-si in acelasi timp abilitatea de a desena si colora. Realizat intr-un mod original si intr-o formula grafica atractiva, acest caiet de lucru vine in completarea manualului " Comunicare in limba romana. Educatie pentru societate " - A. Arghirescu, Fl. Ancuta, Cr. Pascale, Editura Carminis, conceput dupa noua programa, si este de un real folos elevilor, invatatorilor si parintilor.

Produse recomandate (1)
Produse asemanatoare
Recent adaugate
Dimineata pierduta Editia de buzunar