Aventurile creionului nazdravan. Caiet clasa pregatitoare Rasfoieste

Aventurile creionului nazdravan. Caiet clasa pregatitoare
Editura: Aramis
Autor(i) Celina Iordache
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareComunicare in Limba Romana
ISBN: 978-606-009-029-8
Cod produs: Aramis-1362
An Aparitie: 2018
Format: 285X205

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Aventurile creionului nazdravan. Caiet clasa pregatitoare

Aprobat OMEN Nr.3530 din 04.04.2018 Caietul Aventurile creionului năzdrăvan este conceput pe baza particularităţilor specifice vârstei, în acord cu metodele de învăţare recomandate şi utilizate la clasa pregătitoare (metoda globală şi metoda fonetică analitico-sintetică). Conţine situaţii de învăţare clar evidenţiate, diversificate, centrate pe exerciţii de colorare a literei, exerciţii de trasare a literei cu sprijin, în mod liber, sau ghidaţi de liniatură, alternând litera mare cu litera mică etc. Exerciţiile-joc propuse dezvoltă creativitatea şi imaginaţia elevilor.

e-librariescolara.ro © 2020