Diplome scolare

Exercitii de comunicare in limba romana - Clasa a II-a
Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina Grigore
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-II-aComunicare in Limba RomanaCulegeri ciclul primarAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-606-574-773-9
Cod produs: Arslibri-128
An Aparitie: 2015

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Exercitii de comunicare in limba romana - Clasa a II-a

Este un suport didactic elaborat în conformitate cu programa școlară pentru clasa a II a, care se adresează deopotrivă elevilor și cadrelor didactice.

Pentru elevi, conținutul culegerii oferă un bogat și variat suport de învățare a elementelor de limba română și pentru exersarea corectă a acesteia, pe baze științifice, respectând principiul accesabilității și al gradării coeficientului de dificultate a sarcinilor de învățare.

Pentru cadrele didactice, culegerea de exerciții de comunicare este un instrument lucrativ în activitatea independentă a elevilor care vizează și pregătirea suplimentară și continuă, în perspectiva dezvoltării competențelor generale și specifice de comunicare în limba română.

e-librariescolara.ro © 2019