Diplome scolare

1000 Exercitii si probleme Clasa I. Editia a III-a 2018

Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina Grigore
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa IMatematica si explorarea mediuluiCulegeri ciclul primarAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-606-36-0565-9
Cod produs: Arslibri-042
An Aparitie: 2018

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

1000 Exercitii si probleme Clasa I. Editia a III-a 2018

Este un bogat și util suport de lucru, necesar atât elevilor, cât și cadrelor didactice.

Culegerea de matematică respectă programa școlară pentru clasa I și este avizată de MECTS; oferă o bogăție de exerciții și probleme care pot dezvolta progresiv gândirea matematică a elevilor.

Culegerea constituie un suport eficient de lucru în abordarea diferențiată a activității didactice, precum și în cea independentă din pregătirea suplimentară a elevilor.

Conținutul culegerii este menit să valorifice maximal potențialul și achizițiile anterioare ale elevilor.

Pentru cadrele didactice culegerea este atât un mijloc necesar în abordarea diferențiată și de calitate a activității didactice, cât și o bază formativă în prelungirea elevilor care manifestă interes deosebit pentru matematică, pregătindu-i pe elevi cu priceperi și deprinderi de calcul și dezvoltându-le logica matematică, elemente fundamentale pentru dezvoltarea competențelor științifice de bază.

e-librariescolara.ro © 2019