tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Citesc si scriu corect ! Exercitii de citire si scriere Clasa I (Dupa manual MEN autor Tudora Pitila, Cleopatra Mihailescu) Rasfoieste

Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina GrigoreNicoleta Sonia Ionica
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa IComunicare in Limba RomanaCulegeri ciclul primarBlack FridayAuxiliare aprobate MEN 2018Auxiliare compatibile manuale MECClasa IComunicare in Limba RomanaAutor T Pitila - C Mihailescu
ISBN: 978-606-574-789-0
Cod produs: Arslibri-051
Disponibilitate: In stoc Discount: 20%

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Constituie un auxiliar-material didactic, important și util, în completarea abecedarului, oferind elevilor, părinților și cadrelor didactice, o arie extinsă de exersare a citirii și scrierii, precum și posibilități de aprofundare a cunoașterii elementelor de limbă română la nivelul clasei I.

Conținutul, bogat în texte instructive, originale și captivante, are o abordare integrată, valorificând cunoștințe interdisciplinare. Imaginile color, atractive sporesc utilitatea cărții și asigură dezvoltarea deprinderilor de citire curentă și conștientă și a deprinderilor de scriere corectă și specifice de comunicare în limba română.

Pentru cadrele didactice, cartea constituie un instrument didactic deosebit de util în elaborarea diferențiată a activității didactice și a oricărei activități desfășurate pe criteriul calității instructiv-educative.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Geografie manual pentru clasa a VIII-a, autor Catalina Sandulache
Vlogger la 13 ani sau Buncarul cu bunataturi trasnite