tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Caiete de lucru compatibile cu manualele MEN pentru Comunicare in Limba Romana la CLASA I

Subcategorii

Caietul meu de comunicar..
Auxiliarul Caietul meu de comunicare in limba romana – Clasa I reprezinta o resursa ce poate complet..
Comunicare in limba roma..
Recomandam utilizarea caietului impreuna cu manualul Editurii Didactice si Pedagogice pentru Comunic..
Comunicare in limba Roma..
Prin conţinutul său, caietul este un instrument de lucru util și atractiv pentru aprofundarea cunoșt..
Comunicare in limba roma..
Caietul de lucru pune la dispoziția elevilor clasei I o abordare a învățării care stimulează interac..
Comunicare in limba roma..
Caietul de Comunicare in limba romana pentru clasa I le ofera scolarilor sansa de a percepe intr-un ..
Comunicare in limba roma..
Lucrarea de fata se adreseaza nu numai ele­vilor, ci si celor care se implica direct in procesul ins..
Comunicare in limba roma..
Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educației Naționale, conform Anexei la Ordinul nr. 3022 d..
Comunicare in limba roma..
Ordinea literelor din acest auxiliar corespunde noului manual de Comunicare în limba română, clasa I..
Sa dezlegam tainele comu..
Realizată conform programei în vigoare, Să dezlegăm tainele comunicării. Clasa I – Semestrul 1 aplic..
Sa dezlegam tainele comu..
Realizată conform programei în vigoare, Să dezlegăm tainele comunicării. Clasa I – Semestrul 2 aplic..
Sa dezlegam tainele comu..
Colectia bine-cunoscuta continua cu o noua serie deschisa de Sa dezlegăm tainele comunicarii. Clasa ..
Sa dezlegam tainele comu..
Comunicare in Limba Roma..
Este un auxiliar didactic absolut necesar elevilor de clasa I, pentru formarea si consolidarea dep..
Caiet de scriere - clasa..
Oferă școlarilor de clasa I un instrument de lucru care formeză și consolidează deprinderile de sc..
Caiet de scriere. Clasa ..
Caietul de scriere. Clasa I. Semestrul 1 este in conformitate cu noua programa scolara si constituie..
Caiet de scriere. Clasa ..
Caiet auxiliar compatibil cu manualul de Comunicare in Limba Romana, autori Tudora Pitila si Cleopat..
Caiet de scriere. Clasa ..
Caietul de scriere. Clasa I. Semestrul 2 urmărește succesiunea literelor din noul manual avizat în 2..
Caiet de scriere. Clasa ..
Caietul de scriere. Clasa I. Semestrul II este in conformitate cu noua programa scolara si constitui..

e-librariescolara.ro © 2021