Matematica si explorarea mediului pentru clasa pregatitoare Rasfoieste

Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina GrigoreCristina Toma
Categoria: EducativAuxiliare scolareClasa pregatitoareMatematica si explorarea mediuluiAuxiliare aprobate MEN 2018
Cod produs: Arslibri-065
Planificare: Descarca

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Matematica si explorarea mediului pentru clasa pregatitoare

Auxiliar didactic care reflectă programa școlară prin multiplele exerciții de calcul matematic și de explorare a mediului natural cunoscut, vizează dezvoltarea gandirii logice și a interesului pentru descoperire și investigație.

Conținutul caietului oferă o riguroasă planificare a activității didactice pe teme săptămânale, respectând și principul accesibilității volumului cognitiv la această vârstă.

Cu un bogat și atractiv suport imagistic, cu sarcini de lucru antrenante, cu jocuri didactice formatice cu secvențe de recapitulare și evaluare, caietul constituie un instrument didactic fundamental pentru crearea premiselor de dezvoltare a competențelor de bază pentru matematică și științific, fiind util atât școlarilor, cât și cadrelor didactice.

e-librariescolara.ro © 2018