Primii pasi in Matematica si Explorarea mediului. Clasa pregatitoare Rasfoieste

Primii pasi in Matematica si Explorarea mediului. Clasa pregatitoare
Editura: Carminis
Autor(i) Elena Nica
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareMatematica si explorarea mediuluiAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-973-123-210-2
Cod produs: Carminis-0131
Planificare: Descarca
An Aparitie: 2014

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Primii pasi in Matematica si Explorarea mediului. Clasa pregatitoare

Lucrarea Primii pasi in Matematica si Explorarea mediului abordeaza intr-un mod ludic si creativ tematica propusa in noua programa scolara si se adreseaza elevilor din clasa pregatitoare, dascalilor si parintilor. Materialul este integrat si structurat pe saptamani, in functie de programa in vigoare: lumea plantelor, lumea necuvantatoarelor, omul, apa, corpuri, munca, anotimpurile, timpul etc.; la sfarsitul lectiilor se gasesc jocuri sugestive, orientative, cadrele didactice putand alege in functie de specificul fiecarei clase. La inceputul lucrarii sunt prevazute lectii de recapi-tulare, iar la final, secvente de evaluare. Exercitiile au un caracter inter si transdisciplinar, sunt variate, atractive si realizate intr-o forma grafica atragatoare. Prin intermediul lor, elevul isi va exersa nu numai notiunile de matematica si explorarea mediului, dar si logica, spiritul de observatie si capacitatea de a comunica.

e-librariescolara.ro © 2020