tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Matematica si explorarea mediului cu Tina si Radu clasa pregatitoare
Editura: Carminis
Autor(i) Luminita MincaRoxana Iacob
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareComunicare in Limba Romana
ISBN: 978-973-123-400-7
Cod produs: Carminis-0378

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Matematica si explorarea mediului cu Tina si Radu clasa pregatitoare

Auxiliarul didactic ,,Matematica si explorarea mediului cu Tina si Radu“ este conceput in conformitate cu programa scolara in vigoare. Invatarea este abordata integrat, astfel ca notiunile de explorare a mediului sunt imbinate armonios cu cele de matematica, fiind realizate pe baza unui suport intuitiv concret. Numeroase exercitii aplicative, practice, care conecteaza notiunile abstracte de matematica cu viata reala, il fac pe elev sa constientizeze importanta invatarii matematicii si sa participe cu placere la activitati. Pe tot parcursul lucrarii s-a urmarit insusirea notiunilor de baza specifice disciplinei: semne grafice, cifre si numere, operatii matematice, forme geometrice, dar si dezvoltarea logicii matematice, a spiritului de observatie, a capacitatii de comunicare. Auxiliarul ofera invatatorilor posibilitatea de a crea noi demersuri didactice, prin folosirea experientei pe care o au.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Ziua de nastere a lui Elmer
Voi avea grija de tine