Caiet de matematica in completare la clasa. Clasa pregatitoare. Rasfoieste

Caiet de matematica in completare la clasa. Clasa pregatitoare.
Editura: Carminis
Autor(i) Camelia SimaDaniela Dulica
Categoria: Clasa pregatitoareMatematica si explorarea mediului
ISBN: 978-973-123-357-4
Cod produs: Carminis-0341
An Aparitie: 2018

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Caiet de matematica in completare la clasa. Clasa pregatitoare.

Caietul de matematică în completare la clasă sprijină formarea unor competențe incipiente specifice matematicii, precum și a celor pentru activitate independentă.
Vine în completarea auxiliarelor „Primii pași. Matematică și explo-rarea mediului“ și „Iepurașul isteț învață matematica“, prin aprofundarea și fixarea numerelor de la 0 la 31, a operațiilor cu acestea și rezolvarea primelor probleme.
Sarcinile de lucru sunt dispuse gradat, însoțite de modele, reluate și reformulate periodic, astfel încât elevii să se familiarizeze treptat și să-și însușească noțiunile matematice, formându-și baza pentru învăţarea aprofundată ulterioară.
Formularea cerințelor prin referire la realitatea înconjurătoare contribuie la buna înţelegere a conceptelor ştiinţifice, la satisfacerea curiozității și nevoii de explorare a micului școlar.
Verificările periodice și fișele de lucru elaborate pentru fiecare capitol contribuie la dezvoltarea gândirii și logicii fiecărui elev, oferă posibilitatea diferențierii și individualizării învățării, atât prin conținutul lor, cât și prin feedbackul oferit cadrului didactic și părinților.

e-librariescolara.ro © 2020