Exercitii practice de limba si literatura romana. Caiet de lucru. Clasa a VII-a

Cod produs: Paralela-598
An Aparitie: 2019

Exercitii practice de limba si literatura romana. Caiet de lucru. Clasa a VII-a

Avizat M.E.N. conform O.M. nr. 4696/2019 Lucrarea se pliaza perfect pe noutatile din curriculum pentru clasa a VII-a (noile planuri‑cadru, noua programa si noile manuale) si contribuie substantial la formarea de competente reale privind disciplina limba si literatura romana, fiind de fapt o varianta prietenoasa si atractiva, utila nu doar elevilor si profesorilor, ci si parintilor interesati de progresul propriilor copii.Recomandarea noastra este de a utiliza acest auxiliar care, prin structura si continut, prin exercitiile diferentiate propuse si aplicate particularitatilor de varsta ale elevilor, poate fi considerat o forma dezvoltata de parcurgere a programei, astfel incat orice activitate de evaluare aplicata elevilor va dovedi faptul ca ei au atins performante maxime, in primul rand pentru ca au fost sprijiniti de o carte scrisa cu har pentru ei, de dascali creativi, cu experienta in activitatea la catedra.

e-librariescolara.ro © 2020