Limba germana pentru clasa a II-a - Caiet de lucru

Editura: Ars Libri
Autor(i) Loredana Elena Istrate AnghelCristina Fuscel
Categoria: EducativAuxiliare scolare Limbi straineClasa a-II-aGermanaComunicare in limba modernaGermanaAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-606-574-643-5
Cod produs: Arslibri-179
Planificare: Descarca
Format: A4

Limba germana pentru clasa a II-a - Caiet de lucru

Este  un suport principal de lucru pentru invatarea limbii germane ca limba materna sau ca limba straina, de catre elevii de clasa a II a.

Cu un continut bogat si diversificat de exercitii lingvistice, create pe baze imagistice atractive, suportul de lucru poate fi, atat un manual, cat si un suport aplicativ cu un rol major in invatarea notiunilor de limba germana.

Elaborat in conformitate cu programa scolara pentru limbi straine (limba germana), caietul de lucru este utila atat elevilor, cat si cadrelor didactice-profesori de specialitate, care, pe baza acestui suport didactic, isi pot planifica materia de predat si se pot orienta metodic in abordarea eficienta a activitatilor didactice.

e-librariescolara.ro © 2020