Fise interdisciplinare pentru clasa pregatitoare Rasfoieste

Fise interdisciplinare pentru clasa pregatitoare
Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina GrigoreCristina Ipate Toma
Categoria: EducativAuxiliare scolare EvaluareClasa pregatitoareClasa pregatitoareAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-606-574-762-3
Cod produs: Arslibri-175
Disponibilitate: In stoc Discount: 25%

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Fise interdisciplinare pentru clasa pregatitoare

Constituie un important suport lucrativ pentru activitatea didactica la clasa pregatitoare.

Fisele de lucru sunt atractive, eficiente si accesibile nivelului cognitiv al elevilor si valorifica cunostinte din mai multe arii curriculare.

Fiecare fisa de lucru este construita metodic, cu un bogat continut itemic si imagistic, cu o abordare integrata, in jocurile didactice deosebit de antrenante determina implicarea activa a elevilor la rezolvarea sarcinilor.

Utilizarea fiselor interdisciplinare stimuleaza si dezvoltarea deprinderilor grafice prin desen si scriere cu ajutorul literelor mari de tipar.

Culegerea de fise interdisciplinare este deosebit de utila in domeniul formativ de invatare temeinica, inca de la o varsta frageda.

Produse recomandate (1)
Pachet Clasa Pregatitoare Ars Libri