Miniabecedar pentru cel mai mic scolar - clasa pregatitoare Rasfoieste

Miniabecedar pentru cel mai mic scolar - clasa pregatitoare
Editura: Ars Libri
Autor(i) Maria RaicuAdina GrigoreClaudia NegritoiuAugustina Anghel
Categoria: Clasa pregatitoareComunicare in Limba RomanaAuxiliare aprobate MEN 2018
Cod produs: Arslibri-160
An Aparitie: 2015
Interior: color

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Miniabecedar pentru cel mai mic scolar - clasa pregatitoare

Este o carte de importanță majoră pentru școlarii din clasa pregătitoare, elaborat în conformitate cu programa școlară.

Miniabecedarul este de fapt un abecedar complet adaptat cerințelor curriculare și particularităților de vârstă ale elevilor.

Conținutul, bogat în material informativ-formativ și imagistic, oferă o bază solidă de învățare a literelor mici și mari de tipar, a cuvintelor scrise comparativ cu litere mari și cu litere mici.

Având o abordare integrată, cartea este de mare ajutor pentru formarea deprinderilor de citire conștientă și pentru crearea premiselor de dezvoltare a competențelor generale și speciale de comunicare în limba română.

Produse recomandate (1)
Pachet Clasa Pregatitoare Ars Libri