Diplome scolare

An Aparitie: 2016
Format: 20.5x26

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Istorie. Caietul elevului pentru clasa a IV-a

Istoria este povestea vie­ții. A popoarelor, a epocilor, a ta și a mea. Cunoscând-o, ne cunoaștem străbunii. Istoria ne ajută sa înț­elegem cine suntem și de unde venim. Pre­ţuind-o, ne îndeplinim datoria de onoare față de înaintași. Doar studiind istoria descoperim trecutul și, cunoscând greșelile lui, putem împiedica repetarea acestora. Citind despre faptele eroice ale înaintașilor, descoperim sentimentele de dragoste și devotament fa­ță de patria și poporul din care facem parte. Pentru că, așa cum aparț­inem unei familii, tot așa aparț­inem unei naț­iuni.

Istorie. Caietul elevului pentru clasa a IV-a este un instrument de lucru modern, realizat în conformitate cu programa școlară actuală.

Pentru că este primul an de studiu al istoriei, autorii te invită să îți cunoști trecutul. Descoperă, Exersează, Experimentează – sunt cele trei rubrici care-­ți vor fi ghid printre epoci, iar Mapa micului istoric î­ți oferă șansa să devii un personaj activ în marea poveste a poporului nostru, elucidând misterele și descoperind frumuse­țile acestei știin­țe.

e-librariescolara.ro © 2019