tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Limba si literatura romana

Pachet Sa dezlegam taine..
Pachetul contine: 1. Sa dezlegam tainele textelor literare. Clasa a III-a. Semestrul I (Dupa manu..
Calatorie prin lumea tex..
Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educației Naționale, conform Anexei la Ordinul nr. 3530 d..
Calatorie prin lumea tex..
Limba si literatura roma..
Caietul se adreseaza elevilor din invatamantul primar si cuprinde o colectie de lectii sub forma uno..
Sa dezlegam tainele text..
Colecția bine-cunoscută continuă cu Să dezlegăm tainele textelor literare. Clasa a III-a. Realizată..
Sa dezlegam tainele text..
Colectia bine-cunoscuta continua cu Sa dezlegam tainele textelor literare. Clasa a III-a. Realiza..
Descoperim impreuna limb..
Fise interdisciplinare p..
Fise interdisciplinare pentru clasa a III-a. Activitati integrate. Prezentul material este realiz..
Set de iarna clasa a III..
Jurnalul sarbatorilor de iarna cuprinde pagini pentru jurnal, legende, colinde, poezii, ghicitori si..
Citesc in vacanta lectur..
Descoperiti o selectie de lecturi literare, insotite de aplicatii! Cuprins: Un duel – George Toparce..
Bazat pe 1 recenzii.
Exercitii de limba roman..
Lucrarea Exerciţii de limba română pentru clasele II-IV, revizuită și adăugită după noua programă, a..
Exersam, ne jucam, ortog..
Lucrarea Exersam, ne jucam, ortograme invatam cuprinde notiuni teore­tice privind scrierea ortogr..
A fost odata ca niciodat..
Biroul detectivilor lite..
Biroul detectivilor literari: primul Birou de investigare a textului literar si de scriere crea..
Caiet de lectura pentru ..
Tematica lecturilor include familia, universul copilului si relatiile cu cei din jur, lumea basmelor..

e-librariescolara.ro © 2021