Fizica. Probleme si teste pentru gimnaziu Macesanu

Editura: Corint
Autor(i) Florin Macesanu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-VI-aClasa a-VII-aClasa a-VIII-aFizicaFizicaFizicaFizicaCulegeri gimnaziu
Cod produs: Corint-0313
An Aparitie: 2005
Format: 13 x 20

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Fizica. Probleme si teste pentru gimnaziu Macesanu

Auxiliar scolar pentru clasele VI-VIII Cuprinzand probleme pentru intelegerea si fixarea cunostintelor teste de verificare si probleme date la concursuri si olimpiade scolare lucrarea pune la dispozitia elevilor de gimnaziu un material didactic important pentru aprofundarea notiunilor de fizica predate in clasele VI-VIII. Structurata pe patru capitole - mecanica fenomene termice electricitate si optica geometrica - fiecare debutand cu succinte expuneri teoretice cartea de fata acopera in intregime programa actuala de fizica pentru gimnaziu. Gradul de dificultate al problemelor variaza de la simplu la complex iar raspunsurile sau rezolvarile detaliate (acolo unde este cazul) le permit elevilor sa-si testeze stadiul pregatirii.

e-librariescolara.ro © 2019