tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Caietul elevului clasa a VII-a. Geografia continentelor extraeuropene Rasfoieste

Caietul elevului clasa a VII-a. Geografia continentelor extraeuropene
Editura: Corint
Autor(i) Octavian Mandrut
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-VII-aGeografie
ISBN: 978-606-793-322-2
Cod produs: Corint-1898
An Aparitie: 2018

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 8.99 lei/colet prin curier in Bucuresti
  • 19.99 lei/colet prin Posta Romana

Caietul elevului clasa a VII-a. Geografia continentelor extraeuropene

Geografia continentelor extraeuropene. Caietul elevului pentru clasa a VII-a facilitează formarea competențelor prevăzute de programa școlară și creșterea interesului pentru cunoaștere și călătorii.

Principalele competențe care se pot forma cu ajutorul acestui caiet de activitate independentă se referă la: identificarea informației semnificative, prelucrarea acesteia, înțelegerea și utilizarea termenilor noi, localizarea și identificarea poziției unor elemente geografice, realizarea unor calcule minime, compararea unor realități geografice (poziție, caracteristici naturale etc.)

La final, după abordarea tuturor continentelor (Europa în clasa a VI-a și continentele extraeuropene în clasa a VII-a), elevii își vor forma o idee completă asupra caracteristicilor de bază ale continentelor, regiunilor și țărilor, adică a geografiei lumii contemporane.

Caietul poate fi utilizat împreună cu celelalte componente ale sistemului de instruire realizat de Editura Corint: manualul școlar și atlasul geografic (Atlas geografic școlar), aprobate de Ministerul Educației Naționale.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Matematica manual TC Clasa a X-a, Petre Nachila
Ne pregatim pentru excelenta! Olimpiade nationale de limba si literatura romana Repere teoretice, modele de subiecte, sugestii de raspuns si recomandari de lectura clasele V-VIII