Diplome scolare

Arte vizuale si abilitati practice. Clasa pregatitoare.

Editura: Carminis
Autor(i) Silvia MirsanFelicia Alina VoicauPaul Dan Marsanu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareArte vizuale si abilitati practiceAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-973-123-301-7
Cod produs: Carminis-0004
An Aparitie: 2016
Format: 26x20.5

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Arte vizuale si abilitati practice. Clasa pregatitoare.

Caietul Arte vizuale si abilitati practice. Clasa pregatitoare abordeaza intr-o viziune integrata continuturile noii programe, aprobata prin O.M. 3418/19.03.2013. Se adreseaza atat elevilor, cat si cadrelor didactice si parintilor. Urmareste totodata tematica unitatilor de invatare din colectia Primii pasi. Clasa pregatitoare si contine: – indicatii pas cu pas, prin imagini, fotografii si explicatii simple, in realizarea de planse, obiecte estetice si utile, jucarii; – proiecte de colaj realizate prin decupare din caiet si lipire pe paginile special concepute sau pe coli albe; – teme care folosesc materiale din natura si din viata cotidiana – usor accesibile – imbinate, decorate si colorate dupa imaginatia copiilor; – exercitii care pun accentul pe aplicativitatea si pe utilitatea creatiilor; – exercitii interdisciplinare care ofera teme de discutie si care le dezvolta micilor scolari curiozitatea si spontaneitatea creativa.

e-librariescolara.ro © 2019