Vreau sa fiu cel mai bun. Toate disciplinele. Clasa I Rasfoieste

Cod produs: Carminis-0157
An Aparitie: 2014

Vreau sa fiu cel mai bun. Toate disciplinele. Clasa I

Vreau sa fiu cel mai bun se adreseaza elevilor de 7 ani (clasa I), incurajandu-i sa se pregateasca pentru obtinerea performantei. Structurat in patru teme carora le corespund continuturile programei scolare, aduce informatii si solicita transferul cunostintelor dintr-un domeniu in altul. Prin formulari variate se urmareste intelegerea mesajului scris si dez-voltarea capacitatii de operare cu termeni specifici fiecarei discipline: silaba, cuvant, grup de litere, grup de sunete, enunt, text, numere pare, numere impare, suma, diferenta etc. Cerintele se adreseaza tuturor elevilor, formandu-le o imagine de sine pozitiva. Acestea pot fi rezolvate atat pe parcursul anului scolar, cat si ca tema pentru vacantele scolare. „Vreau sa fiu cel mai bun“ se adreseaza elevilor de 7 ani (clasa I), incurajandu-i sa se pregateasca pentru obtinerea performantei. Structurat in patru teme carora le corespund continuturile programei scolare, aduce informatii si solicita transferul cunostintelor dintr-un domeniu in altul. Prin formulari variate se urmareste intelegerea mesajului scris si dez-voltarea capacitatii de operare cu termeni specifici fiecarei discipline: silaba, cuvant, grup de litere, grup de sunete, enunt, text, numere pare, numere impare, suma, diferenta etc. Cerintele se adreseaza tuturor elevilor, formandu-le o imagine de sine pozitiva. Acestea pot fi rezolvate atat pe parcursul anului scolar, cat si ca tema pentru vacantele scolare.