tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Comunicare in Limba Romana pentru clasa I - Caiet de lucru (dupa manual MEN autor Cleopatra Mihailescu, Tudora Pitila) Rasfoieste

Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina GrigoreNicoleta Sonia Ionica
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa IComunicare in Limba RomanaClasa ILichidare de stocAuxiliare aprobate MEN 2018Auxiliare compatibile manuale MECClasa IComunicare in Limba RomanaAutor T Pitila - C Mihailescu
ISBN: 978-606-574-788-3
Cod produs: Arslibri-050
Planificare: Descarca
An Aparitie: 2015
Format: A4

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Este un auxiliar didactic absolut necesar elevilor de clasa I, pentru formarea si consolidarea deprinderilor de scriere corecta, lizibilă, estetica precum, si a celor de citire constienta.

Continutul caietului ofera un bogat si variat suport de exersare grafica si de exersare a citirii constiente, prin exercitiile antrenante care se afla pe fiecare pagina.

Elaborarea caietului de lucru s-a realizat in stransa corelatie cu programa scolara pentru clasa I si releva o abordare integrata a tematicii instructiv-educative care pune in valoare comunicarea orala si scrisa pe baza unei arii largite de cunoastere.

Stilul de prezentare atractiv, stimuleaza interesul elevilor si pentru aspectul estetic al scrierii.

Caietul de lucru contine fise aplicative, fise de recapitulare si evaluare si constituie un sprijin de valoare si pentru cadrele didactice, care doresc sa desfasoare o activitate didactica de calitate, caietul oferind si planificarea pe saptamani a materiei.

Produse recomandate (1)
Produse asemanatoare
Recent adaugate
Geografie manual pentru clasa a VIII-a, autor Catalina Sandulache