Muzica si miscare clasa I Rasfoieste

Muzica si miscare clasa I
Editura: Ars Libri
Autor(i) Maria RaicuAdina Grigore
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa IMuzica si miscareAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-606-574-813-2
Cod produs: Arslibri-183
Planificare: Descarca
Format: A4

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Muzica si miscare clasa I

Este un important suport pentru formarea şi consolidarea deprinderilor motrice şi muzicale ale elevilor.

Cu o abordare integrată, conţinutul cărţii conştientizează la nivel intuitiv, elementele de limbaj muzical.

Printr-o practică muzicală tip – joc şi prin stilul original, captivant de prezentare imagistică, această carte stimulează manifestarea expresivă a motricităţii elevilor.

În sprijinul unei percepţii corecte a sunetelor/ cântecelor şi pentru stimularea calitativă a reproducerii muzicale, CD-ul cu înregistrări are un rol major în realizarea conţinutului programei şcolare pentru clasa I. Astfel, se va realiza cultivarea auzului muzical şi a vocii elevilor, fiind dirijată imitarea calitativă a sunetelor muzicale, a cântecelor şi se va obţine percepţia corectă a diferenţierii de timbru, ritm, intensitate în cântecele audiate.

Pentru cadrele didactice, suportul aplicativ este un ajutor de seamă în realizarea unor demersuri didactice eficiente.

e-librariescolara.ro © 2020